Фото: "Сулејман величанствени" иде у затвор
Глумац Халит Ергенч познатији као Сулејман Величанствени осуђен је на затворску казну јер је учествовао на протестима који су се 2013. одиграли у Истанбулу.
Двије године и три месеца – тако је гласила пресуда. У међувремену је смањена на годину и десет мјесеци и по месеци "због узорног понашања током суђења"
Халит Ергенч проглашен је кривим због учешћа на протестима у који су потресли Истанбул још 2013. године, а избили су када је власт одлучила да посече дрвеће у Гези парку у кварту Таксим како би изградила тржни центар.
Истражитељи су сматрали да су глумац и његов колега Риза Коачоглу дали контрадикторан одговор на питање да ли су имали икакав контакт са оптуженим који је био у бекству. Обојица су рекла не, али је касније утврђено да је Халит са бегунцем разменио неколико смс порука. Проглашен је кривим за лажно свједочење.
Мирни протести убрзо су прерасли у масовне демонстрације против тадашњег премијера Тајипа Ердогана, које су се прошириле на цијелу земљу, а и дијаспору. У нередима је страдало пет особа.
Вијест да је Халит Ергенч осуђен на казну затвора изазвала је велики шок, како у Турској, тако и међу фановима популарне серије широм региона.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.