Преминула Луси Марковић

ГС
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Агенције

СИДНЕЈ - Хрватско-аустралијска манекенка Луси Марковић преминула је у 27. години након вишегодишње борбе са тешком болешћу, пише Сиднеј Морнинг Хералд.

Марковић је преминула ноћас након низа операција лијечења артериовенске малформације (АВМ) у мозгу - стања у којем замршени, абнормални крвни судови могу да пукну и оштете мождано ткиво.

- Ја, њена мајка и моја мајка били смо са њом... Нека Луси почива у миру" - написала је рано јутрос на Инстаграму њена партнерка Каро, која је редовно обавјештавала пратиоце о њеном стању.

Луси је рођена и одрасла у Аустралији, али је поносна на своје хрватске коријене, које је волела да истиче у бројним приликама на друштвеним мрежама, а њена каријера је у успону откако је 2015. године, са само 16 година, завршила на другом мјесту у ријалитију Аустралијски следећи топ модел. Од тада је носила ревије за неке од најпознатијих дизајнерских кућа, као што су Версаће и Живанши, и красила је насловнице бројних свјетских модних часописа. Појавила се и у кампањи Викторије Бекам.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @lucymarkovicc

 

Након што је потврђена њена смрт, њујоршки Елит Модел Манаџемент додао јој је почаст у саопштењу, назвавши је "сјајном звијездом" са "невјероватним смислом за хумор".

Водећи стилиста и уредница веома утицајног часописа Сајд Ноут, Карла Кларк, сарађивала је са Марковићем на бројним пројектима.

- На овом тржишту постоји само неколико дјевојака које имају препознатљиву унутрашњу мотивацију. Луси је то имала - у комбинацији са њежношћу и топлином. Била је љубазна и пуна поштовања. Те двије особине су јој омогућиле да се развија и расте као професионалац. Сви смо веома поносни на оне који су успели у иностранству - и она јесте – истакла је Кларк.

Марковићева је шетала ревијама за нека од најмоћнијих свјетских модних имена, укључујући Версаће од 2022. године.

- Тужна сам због вијести о Луси Марковић. Почивај у миру, љепотице - написала је италијанска дизајнерка Донатела Версаче на Инстаграму.

Марковићева је 6. марта објавила своју посљедњу поруку на друштвеним мрежама у којој потврђује да ће 2. априла бити подвргнута операцији АВМ у задњем дијелу мозга.

- Узбуђена, захвална, уплашена, подржана, пуна наде - написала је тада, преноси Јутарњи.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.