Почело суђење за убиство Тупака Шакура: Оптуженом пријети доживотни затвор

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Тупак Шакур Фото: Агенције | Тупак Шакур

ЛАС ВЕГАС - Почела су уводна излагања на суђењу Дуану „Кефи Ди“ Дејвису, оптуженом да је организовао убиство легендарног репера Тупака Шакура, чиме је отворено свједочење о догађајима који су претходили његовој смрти у Лас Вегасу 1996. године, преноси АП.

Дејвис (63) оптужен је за убиство уз употребу смртоносног оружја. Он се изјаснио да није крив, а у случају осуђујуће пресуде пријети му доживотни затвор.

Убиство које је 27 година остало неријешено

Шакур је убијен из аутомобила у покрету, а случај је деценијама остао неријешен. Убиство је снажно одјекнуло у хип-хоп заједници, посебно због чињенице да је прва оптужница подигнута тек 27 година касније, када је Дејвис ухапшен 2023. године.

Тужилаштво позива десетине свједока

Суђење би могло трајати неколико седмица. Тужилаштво планира да позове између 35 и 45 потенцијалних свједока, док ће одбрана извести свега неколико својих свједока.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.