Фото: Агенције
МУМБАЈ- У Мумбају су се данас вјенчали најмлађи син најбогатијег човјека у Индији Мукеша Амбанија, Ананта (29) и његова изабраница Радика Мерчант (29), а њихово венчање су многи оцијенили као "вјенчање године".
Четвородневна свадбена прослава почела је у петак традиционалном хиндуистичком церемонијом и завршиће се у понедјељак, преноси АП.
На листи гостију су бивши британски премијери Тони Блер и Борис Џонсон, музичке звијезде Адел, Лана Дел Реј, Дрејкм, као и фудбалска звијезда Дејвид Бекам, пренијели су медији, али породица Амбани још није потврдила списак гостију.
У Мумбају ће до понедјељка бити измијењен саобраћај у дијелу града гдје се организује прослава вјенчања, због доласка великог броја гостију.
Измјене у саобраћају изазвале су гњев међу грађанима који су већ суочени са великим гужвама у Мумбају, а луксуз и раскош навео је многе да поставе питања о растуц́ој неједнакости у Индији, гдје је јаз између богатих и сиромашних све већи, наводи АП.
Свадбене свечаности почеле су још у марту, када је породица младенаца приредила тродневну забаву на којој је било 1.200 гостију, укључујући бивше свјетске лидере, бизнисмене и боливудске звијезде, а на забави је наступала Ријана.:max_bytes(150000):strip_icc():focal(749x0:751x2)/kim-kardashian-john-cena-nick-jonas-priyanka-chopra-at-Anant-Ambani-and-Radhika-Merchants-Mumbai-Wedding-071224-d7c24d143bc64bbbb98eaeb89211d3a3.jpg)
Породица је потом у мају повела госте на тродневно крстарење од Италије до Француске, на којима су пјевали Кејти Пери и Питбул.
Мукеш Амбани је девети најбогатији човјек на свијету, са богатством од 116 милијарди долара, подаци су које је објавио Форбс.
Млада, Радика Мерчант ћерка је фармацеутског бизнисмена Вирена Мерчанта и директорка је маркетинга његове компаније "Енкор хелткер" (Encore Healthcare).
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.