Фото: Taнјуг/АП
| Новак Ђоковић
БЕОГРАД - Још један велики рекорд у власништву је Новака Ђоковића.
Србин ову исцрпљујућу сезону завршава на четвртом мјесту АТП листе са 4.830 бодова, иако су неки други тенисери имали велику прилику да га "прескоче" на Завршном мастерсу у Торину. Ноле је у посљедњи час одустао од овог турнира и тако "скратио" своју сезону, али упркос томе је и овог понедјељка четврти.
Уједно, Новак Ђоковић је тиме уписао још један рекорд у своју ризницу рекорда поставши тенисер са највише проведених недјеља међу најбољом "четворком" на АТП листи.
Дакле, гледају се подаци о недјељама на прве четири позиције на свјетској љествици, а Ђоковић је вјеровали или не ту провео чак 808 недјеља своје каријере. Не треба заборавити да је већина дошла на првом мјесту (428 недеља, што је тениски рекорд), на другом мјесту био је 171 недјељу, на трећем 157 недјеља, а на четвртом најмање - 52 или годину дана.
Novak Djokovic has broken the record for most weeks ranked in the top 4. He now has:
— Danny (@DjokovicFan_) November 16, 2025
Most weeks at #1 - 428
Most weeks in top 2 - 599
Most weeks in top 3 - 756
Most weeks in top 4 - 808
The numbers are insane. pic.twitter.com/PsMAmhnmqC
Наравно, то ће се додатно увећати у наредним недељама до краја календарске године пошто Ђоковића нећемо гледати све до Аустралијан опена, односно можда поново наступи на неком мањем турниру попут Аделејда.
Практично сви рекорди су у власништву Новака Ђоковића, а њему је циљ да дође до 25. гренд слема - чиме би надмашио чак и Маргарет Корт која је већину својих гренд слемова освојила у аматерској ери - док му је интересантан и рекорд по укупном броју титула.
Знамо да је прије десетак дана славио на АТП турниру серије 250 у Атини и тако је дошао до свог 101. трофеја, па је тако Роџер Федерер на само два испред, а рекорд држи Џими Конорс са 109.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.
Најновије вијести из рубрике