Фото: TennisWorld
Француски тенисер Корентан Муте је кажњен јер је оптужио судију да му је пијан судио меч на Аустралијан опену.
Муте, 69. тенисер свијета, изнио је тешке оптужбе на рачун судије који му је судио меч другог кола Аустралијан опена, те је кажњен са 15.000 долара.
Он је послије једне спорне ситуације, у којој му је главни судија досудио дупли одскок лоптице, потпуно изгубио стрпљење и у монологу према свом стручном штабу, извријеђао судију, али и његове колеге на Аустралијан опену.
"Како могу један евро да дају таквим људима? Како? Зашто овако троше евре? Или аустралске доларе? Сваке ноћи, све судије се напију овдје, а сљедећег дана упропасте мечеве. Како је то могуће, човјече? Уништавају ову игру, а ја требам остати миран? Како је то могуће?", урлао је Муте током меча другог кола турнира у Мелбурну против Американца Мичела Кругера.
Муте је добио тај меч, али је потом у трећем колу изгубио од Лернера Тиена.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.