Звезда немоћна у Атини

Б92

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Панатинаикоса 70:59 (23:14, 23:11, 15:16, 9:18) у четвртом колу Евролиге.

Црвено-бијели су после две узастопне победе били немоћни у Атини, а бољег резултата у ОАКА арени коштало ју је очајно прво полувреме.

Тим Дејана Радоњића је био немоћан у нападу, док у одбрани није имао рјешења за одличан шут ПАО (83% за два), те расположене Џејмса Гиста, Ника Калатеса и Деметриса Николса.

ПАО је од старта диктирао ритам меча, повео 9:4, потом 17:10, добио први период 23:14, а онда серијом 11:0 стекао 20 поена предности и рјешио меч већ послије 15 минута игре.

Црвено-бијели су тек у другом полувремену пронашли своју игру из претходних мечева, поправили одбрану, али нису успијевали да зауставе шут ривала који је у тренутку када је српски тим тројкама Бјелице преполовио заостатак (63:53) средином посљедњег периода, одмах одговорио са три коша у низу и ставио тачку на меч.

Једини вриједан похвале у тиму Звезде на мечу у Атини био је Огњен Кузмић који је остварио дабл-дабл са 15 поена (7/9 из игре) и 15 скокова, а дуго је једини постигао поене у првом полувремену.

Двоцифрен учинак имао је још само Милко Бјелица са 12 поена, док су по осам постигли Чарлс Џенкинс и дебитант Нејт Волтерс, који је након траљавог старта у првом полувремену, одиграо солидно у наставку и најавио да ће бити солидно појачање.

ПАО су до треће пјобеде у сезони предводили Гист са 17 поена те по 3 украдене лопте и скока, Калатес са 16 поена, 6 скокова и 5 асистенција, Бурусис је додао 12 поена уз 9 ухваћених лопти, а 12 поена постигао је и Риверс.

Звезда у слиједећем колу дочекује Басконију за седам дана, док ПАО гостује Анадолу Ефесу.