Завршни мастерс се сели из Лондона

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Завршни мастерс се сели из Лондона

Монте Карло - Завршни ATP мастерс од 2016. године могао би се престати играти у Лондону јер постоји могућност да се најбољих осам тенисер те године састану у неком другом граду.

За сада је сигурно да ће се завршни мастерс наредне године играти у лондонској "О2 арени", али су преговори и са другим градовима у току за 2016. године.

- У овом тренутку разматрамо сваку опцију, али је очигледно да смо у Лондону 2015. Имамо опцију да останемо још једну годину послије тога, али ћемо о томе размишљати у марту или априлу сљедеће године. Овдје је било успјешно и мислим да је турнир показао за захтјеве за тенисом у Великој Британији. Распоред од два меча дневно је функционисао, а људи су се непрестано питали када ће први почети - рекао је извршни директор и предсједник ATP Крис Кермод.

Наводно Шангај, Пекинг, Доха и Дубаи предводе трку за домаћина завршног мастерса. Земље из Латинске Америке жељеле су да пријаве кандидатуру, али ниједан од градова није имао потребни капитал. Могућа је и промјена подлоге, што би могло да одговара Рафаелу Надалу, који је рекао да би волио да се посљедњи турнир сезоне игра на шљаци.

- Рафа и ја о томе разговарамо редовно, мислим да је то добро питање. Постоји школа мишљења да би требало сваке године мијењати подлогу, у томе има логике. Не кажем да ћемо то урадити, али смо отворени за све - додао је Кремод.

Годинама уназад завршни мастерс игра се на тврдој подлози, а троструки узастопни шампион је Новак Ђоковић.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.