Жана Новаковић: Сочи успомена за сва времена

Дарко Грабовац
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Жана Новаковић: Сочи успомена за сва времена

Бањалука - Сједим са колегама из репрезентације БиХ у једном кафеу на обали Црног мора и уживамо у сунцу и поподневној кафи. Још смо под утиском Зимских олимпијских игара и свега што се протеклих петнаестак дана дешавало у Сочију!

Ово је у телефонском разговору за "Глас Српске" изјавила репрезентативка БиХ у алпском скијању Жана Новаковић.

- Затварање је било спектакуларно баш као и отварање. Моје колеге и ја смо заиста пресрећни што смо били дио овог свјетског спектакла. Иначе учешћа на Олимпијским играма се памте, то су успомене за читав живот. Видјели смо и упознали многе звијезде, дружили се са такмичарима из цијелог свијета... Све у Олимпијском селу и Сочију било је феноменално. О смјештају, храни, амбијенту, условима за тренинг, могућностима забаве и разоноде не треба трошити ријечи - додала је Новаковићева.

Истакла је да је и сам контраст између обала Црног мора и олимпијских борилишта у зимском амбијенту нешто што се неће тако лако заборавити.

- Промијениш двије климе за 40 минута колико треба од Олимпијског села до обала мора или у супротном смјеру до скијалишта. Једном ријечју фантазија - наглашава Новаковићева.

Задовољна је и остварењима на спортском пољу јер је 26. мјесто у слалом најбољи резултат једног представника БиХ на ЗОИ.

- У принципу човјек увијек тежи ка бољем, али и овако је добро. Била сам 26. у слалому и 37. у велеслалому. На стази сам дала колико сам могла, а са високим стартним бројевима остварила сам заиста добре резултате - није крила задовољство Новаковићева.

Истиче да је експедицији из БиХ остао још дан да уживају у чарима Сочија.

- Сутра ујутро рано крећемо кући. Већ сам рекла да је Сочи прекрасан, али могу рећи и да сам се пожељела куће, родбине и пријатеља. Биће још много обавеза на спортском пољу до краја ове сезоне, али Олимпијске игре су биле свима нама врхунац - закључила је Новаковићева.

Скијаши

Скијаши свјетских велесила су негодовали због тешке стазе на трци слалома.

- Баш смо причали колеге Марко Рудић, Игор Лајкерт и ја о тој трци. Они нису задовољни како је то све претешко изгледало - казала је Новаковићева.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.