Вриједна побједа Борца над Вележом: Врањешови голови за три бода

Синиша Котaраш

Бањалука - Фудбалери Борца, послије три сусрета без побједе, у 11. колу Премијер лиге БиХ савладали су мостарски Вележ са 3:1.

Од самог почетка сусрета обје екипе су заиграле отворено и већ у уводним минутима виђене су полуприлике на обје стране.

У деветом минуту Брандао је снажно шутирао под пречку са ивице казненог простора, али је голман домаћих Младен Лучић сјајно интервенисао и лопту избацио у корнер.

Пет минута касније досуђен је пенал за Борац, када је у казненом простору домаћих Коста Манев срушио Стојана Врањеша. Исти играч је преузео одговорност и у 16. минуту са бијеле тачке довео “црвено-плаве” до предности.

У 23. минуту Јани Урдинов је центрирао са лијеве стране, али је ударац главом Самира Зељковића успио да одбрани Лучић. Осам минута касније запријетио је Борац преко Синише Дујаковића, чији је шут одбранио Аднан Бобић.

И када се очекивао крај првог дијела, смушена интервенција одбране Бањалучана послије центаршута Нусмира Фајића, у којој се најбоље снашао Брандао и изједначио на 1:1.

Борац је до предности дошао у 57. минуту. “Резервиста” Иван Црнов извео је корнер, а највиши у скоку био је Марко Јовановић и савладао Бобића. У 72. и 73. минуту Саша Кајкут је могао потврдити побједу Борца, али први пут није био прецизан, док је други пут Бобић изашао као побједник. Већ у наредном нападу домаћи су повели са 3:1, а други гол на мечу постигао је Врањеш.

- Добра и квалитетна утакмица са обје стране. У првом полувремену смо били нешто лошији, када нам је много проблема стварао Брандао. У наставку сусрета одиграли смо одлично, а прави вођа на терену је био капитен Врањеш, који нас је довео до ове веома важне побједе - нагласио је шеф стручног штаба Борца Бранислав Крунић.

У наредном, 12. колу Бањалучани идућег викенда дочекују водећи Жељезничар, са којим су на старту шампионата играли на “Грбавици” неријешено, 0:0.
Остали резултати 11. кола: Звијезда 09 - Радник 1:4, Тузла сити - Жељезничар 2:2 (Црнкић 11, Којић 57 - Крпић 15, 77), Младост - Сарајево 0:3 (Милановић 10, Ахметовић 33, Рахмановић 88), Зрињски - Широки Бријег 1:3 (Лендрић 22 - Ћорић 17, Багарић 82, Марић 90+1), Челик - Слобода 0:0.

Борац      3 (1)
Вележ     1 (1)

Стријелци: 1:0 Врањеш из пенала у 16, 1:1 Брандао у 45+1, 2:1 Јовановић у 58, 3:1 Врањеш у 73. минуту.
Стадион: Градски у Бањалуци.
Гледалаца: 4.000.
Судија: Елвис Мујић (Бановићи) 6,5.
Жути картони: Врањеш, Зиљкић, Даниловић (Борац), Зељковић, Урдинов (Вележ).
Играч утакмице: Стојан Врањеш (Борац) 8.

Борац: Лучић 7,5, Дујаковић 7, Јовановић 8, Јаничић 7,5, Ћосић 7, Даниловић 8, Милутиновић 7,5, Зиљкић 7,5, Мирић 6 (од 56. минута Црнов 7), Врањеш 8 (од 90. минута Радуловић -), Кајкут 7 (од 84. минута Вујаклија). Тренер: Бранислав Крунић.

Вележ: Бобић 7, Фереира 6,5, Манев 6, Звонић 6,5, Урдинов 6,5, Зељковић 7 (од 46. минута Бехрам 6,5), Хасановић 6, Чивић 6,5 (од 65. минута Цвијановић -), Вехабовић 6,5 (од 77. минута Калезић-), Фајић 7, Брандао 7. Тренер: Мустафа Кодро.