Фото: Вердаско зауставио Надала
Мадрид - Шпански тенисер Рафаел Надал није успио да се пласира у четвртфинале турнира мастерс серије у Мадриду пошто је данас у осмини финалала изгубио од земљака Фернанда Вердаска са 2:1 у сетовима - 6:3, 3:6, 7:5.
То је први пораз другог тенисера свијета ове сезоне на шљаци, након што је претходно остварио рекорд тријумфујући осми пут заредом на мастерсу у Монте Карлу, а седми пут, такође заредом, у Барселони.
Надал је раном елиминацијом у Мадриду изгубио велики број бодова, тако да је направио корак назад у настојању да достигне свјетског броја један, Србина Новака Ђоковића.
Вердаско је након нешто више од три сата узбудљиве борбе остварио велики успјех и први пут у каријери побиједио Надала у њиховом 14. међусобном дуелу.
Најбољи српски тенисери Ђоковић и Јанко Типсаревић касније вечерас играју мечеве осмине финала. Ђоковићев противник је Швајцарац Станислас Вавринка, а Типсаревић се састаје са Французом Жилом Симоном.
Мастерс у Мадриду игра се за укупан наградни фонд од 3,97 милиона евра.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.