Ван Перси играч сезоне

Б92
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Ван Перси играч сезоне

Лондон - Робин ван Перси најбољи је фудбалер Манчестер Јунајтеда ове сезоне у избору навијача “Црвених ђавола”, преноси Б92.

Нападач је до награде “Мат Базби” дошао са 41,5 одсто гласова свих навијача, испред Мајкла Карика (29 одсто) и голмана Давида де Хее.

- Морам да будем поштен – ово је изнад свих мојих очекивања. Од првог дана су ме сви прихватили, било је задовољство радити са сер Алексом и Мајком Филаном. Освајање трофеја је фантастично, али можда је пут до њега био још љепши. Било смо заједно свакога дана, радили смо, ишли корак по корак, побјеђивали и на крају смо узели титулу - додао је холандски центарфор.

Ван Перси каже да је цијела година била невјероватна.

- Још сам одуешвљен свиме што се догодило у претходних десет мјесеци. Надам се да можемо још боље од овога, да ћемо освојити још трофеја – рекао је Ван Перси.

На питање да ли је трофеј Лиге шампиона сљедећи циљ, Робин је одговорио:

“Волио бих. Мислим да смо показали да можемо да се носимо са најбољима, нпр. у утакмици са Реал Мадридом”.

Ван Перси је ове сезоне у Премијер лиги постигао 25 голова.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.