Фото: Успјех у Купу добра увертира за Зрињски
Бањалука - Фудбалери Крупе у добром расположењу дочекују меч петог кола Лиге за првака у којем ће у суботу од 16.30 часова угостити актуелног шампиона Зрињски.
Разлог за ведру атмосферу је висока побједа у првом мечу полуфинала Купа БиХ, у којем су изабраници Слободана Старчевића у етно-селу Станишићи савладали Звијезду 09 са 4:0 и тако се практично пласирали у финале. Када се томе дода и чињеница да је ове сезоне Крупа у 15. колу на свом терену већ савладала Зрињски са 1:0, онда је оптимизам још већи.
- Висока побједа коју смо остварили у првој утакмици полуфинала Купа БиХ нам даје за право да и против Мостараца можемо остварити добар резултат, међутим, ово је нешто сасвим друго. У Зрињском још вјерују да могу одбранити титулу и ову утакмицу сматрају једном од кључних. Зато, ако желимо позитиван резултат, морамо бити максимално концентрисани свих 90 минута - нагласио је Старчевић.
Отежавајућа околност за Крупу је чињеница да три жута картона има капитен Александар Вукотић, а и даље је повријеђен Слободан Милановић.
- Миљан Љубеновић је ровит и не бих желио са њим да ризикујем, док ће Ајдин Реџић, који се потпуно опоравио од повреде, бити у саставу. Очекујем да пружимо добру партију, али и да на тај начин заједно са нашим навијачима прославимо добар резултат и из првог меча полуфинала Купа БиХ - додао је Старчевић.
Лига за првака
1. Жељезничар 26 18 4 4 44:21 58
2. Зрињски 26 17 5 4 45:22 56
3. Широки Б. 26 14 6 6 39:18 48
4. Сарајево 26 13 4 9 45:22 43
5. Крупа 26 9 10 7 30:26 37
6. Радник 26 10 7 9 25:28 37
Остали парови 27. кола
У осталим сусретима петог кола састају се: Лига за првака: САРАЈЕВО: Сарајево - Жељезничар (недјеља, 16.30 часова), Лига за опстанак: ГАБЕЛА: ГОШК - Витез (недјеља, 16.30), ЗЕНИЦА: Челик - Младост (субота, 18 часова).
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.