UEFA напушта FIFA?

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: UEFA напушта FIFA?

Берлин - Предсједник Њемачке фудбалске лиге Рајнхард Раубал открио је данас да Европска фудбалска унија (UEFA) размишља да напусти редове Међународне фудбалске федерација (FIFA) уколико не буде објављен извјештај о корупцији приликом избора за домаћина Мундијала 2018. и 2022.

Раубал је за њемачки Кикер рекао да су 54 чланице UEFA спремне да напусте FIFA, ако не буде објављен извјештај о корупцији приликом избора земаља домаћина Мундијала, који је сачинио амерички истражитетљ Мајкл Гарсија.

Предсједник истражног одбора Етичке комисије FIFA Гарсија написао је извештај о кирпуцији на 430 страница, али је био незадовољан чињеницом да је FIFA "погрешно протумачилоа чињенице из извјештаја" и на основу тога ослободила оптужби за корупцију Русију и Катар, домаћине Мундијала 2018. и 2022.

"Не само да извјештај етичке комисије трева да буде објављенм, већ и читав извјештај Гарсије, како бисмо знали све чињенице", рекао је Раубал.

Он је додао да ће у случцају да се не оконча тренутна криза, морати да се постави питање да "ли смо и даље у добрим рукама FIFA, а једна од опција је напуштање те организације", рекао је Раубал.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.