Фото: UEFA донира два милиона еvра за дјецу избјеглица
Малта – Извршни комитет Европске фудбалске федерације (UEFA) током засједања на Малти донио је одлуку да се донира два милион еvра за помоћ дјеци избјеглица, саопштено је из европске куће фудбала.
Новац ће бити дониран Фондацији за дјецу коју је UEFA основала 24. априла ове године. Преко ње ће се директно финансирати одређени пројекти за помоћ дјеци миграната, који посљедњих дана у великом броју стижу у Европу из Африке и са Блиског истока. Више детаља о иницијативама које ће UEFA-ина фондација подржати биће познато ускоро.
"Одлиучили смо се за ову донацију Фондацији за дјецу UEFA са намјером да помогнемо онима који су у невољи у овој великог мигрантској кризи. Надамо се да ће ова средства значајно помоћи у намјери да се дјеци избјеглица омогући бољи и лакши живот у Европи, али и шире", рекао је Мишел Платини.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.