Фото: У хулиганским нередима у Мостару ухапшено 38 особа ФОТО
Мостар - У Мостару је данас избио прави навијачки рат уочи фудбалске утакмице између “Зрињског” и “Жељезничара”, а ухапшено је 38 особа, преносе агенције.
Портпарол МУП-а Херцеговачко-неретванског кантона Срећко Бошњак рекао је да је полиција ухапсила 38 хулигана, а да трага и ради на идентификацији још одређеног броја особа које су учествовале у нередима.
Према његовим ријечима, до првог инцидента дошло је када је ненајављена група од око 50 навијача “Жељезничара” дошла у Мостар гдје су ушли у “Ултрас паб” гдје се окупљају навијачи “Зрињског” и сукобила са неколико особа које су се налазиле у угоститељском објекту.

Угоститељски објекат је у потпуности демолиран, а оштећена су и четири аутомобила.
Према изјавама очевидаца, након причињене материјалне штете група навијача “Жељезничара” удаљила се у правцу источног дијела града.
Нешто иза 13 часова већа група хулигана прешла је са западне стране Булевара на источни и преко пута фрањевачке цркве су без икаквог повода напали госте кафића који се ту налазе.
На једном угоститељском објекту причињена је већа материјална штета, док је други мање оштећен.

Очевици су посвједочили да је група хулигана са капуљачама на главама дошла у баште кафића, те почела уништавати инвентар и ударати госте.
Тада је интервенисала и специјална полиција.
Срећко Бошњак је рекао да је у Мостар у послије подневним часовима био најављен долазак организоване групе од 150 навијача “Жељезничара”, али да се због нереда и напетости која је створена у граду разматра одлука да се гостујућим навијачима забрани да прате утакмицу.

Сукоби навијача у Мостару честа су појава.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.