Фото: У Дервенти очекују рекордан број учесника
ДЕРВЕНТА – Дервента ће 19. априла бити домаћин четврте уличне трке, којаће да окупи веома квалитетне атлетичаре.
Факти
Организатор очекује рекордан број учесника и истиче да трка већ сад добија на популарности, те да ће доћи и нека значајна имена из свијета атлетике.
– Дервентска улична трка има дугу традицију коју смо обновили прије четири године, а свако ново издање буди све веће интересовање. Ове године нам долазе атлетичари из Србије, Хрватске и Мађарске, међу којима су Марија Стамболић, Наталија Грујић, Милан Марковић и Петар Димитријевић, Теа Фабер и Анте Живковић из Хрватске, као и екипа из Ужица предвођена тренером Драгишом Кузмановићем. Не смијемо заборавити најбољ такмичари из БиХ, Урош Гутић и Млађен Самарџић – рекао је Далибор Врховац додавши да ће учесници бити распоређени у 24 категорије.
Градоначелник Игор Жунић вјерује да ће Дервента бити добар домаћин
– Велико је задовољство бити дио спортске приче која расте из године у годину расте. Желим да позовем све наше грађане да подрже трку, да бодримо тркаче, али и да кроз волонтирање покажемо да смо добри домаћини због чега се бројни учесници радо враћају у Дервенту – рекао је градоначелник Игор Жунић.
Од ове сезоне "караван трка"
Овогодишња трка, ће се рачунати „Гранд При“ уличних трка 2026. године, а у овом каравану су још Пале, Фоча и Власеница.
– Из године у годину јасно је да се подижу стандарди ове трке, како у квалитету, тако и квантитету. Ове године имамо нешто другачији формат при чему ће тркачи имати додатну могућност награђивања, захваљујући „каравану трка“. Вјерујем да ће организатори, уз подршку градоначелника, који су у првом реду препознали квалитет и значај оваквих трка, наставити да је из године у годину побољшавају – рекао је Душко Ивичић , предсједник Атлетског савеза Републике Српске.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.