Тајм-аут: Караџићу, одлази

Славко Басара
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Тајм-аут: Караџићу, одлази

Дошло је вријеме да Томислав Караџић оде из Фудбалског савеза Србије. Има милион разлога за то, а најважнији је да је времешни предсједник постао узрок дивљања хулигана како у Србији, тако и у Ђенови.

Држава Србија треба да се обрачуна са дивљацима и вандалима на свој начин, уз помоћ закона и драстичних казнених мјера, али исто тако и Томислав Караџић мора да одговори на нека питања; у првом реду како је од идиле у репрезентацији на коју смо сви били поносни направио кошмар, унио раздор и срушио све оно што се мукотрпно градило?

Караџић је срушио кућу коју је наводно градио?! Јесте! Aли, та кућа нису само зидине у Старој Пазови које служе за саморекламирање, већ душа и култ репрезентације који нисмо имали до доласка Радомира Aнтића за селектора. "Орлови" су дисали и живјели једним плућима и срцем. српски национални тим је имао имиџ, осмијеси су красили све од челника савеза, стручног штаба, до играча и навијача. Изборен је и пласман на Мундијал. A данас... Све се урушило као кула од карата.

Лако је пребацити лоптицу у туђе двориште и оптужити Италијане за инциденте у Ђенови. Колика је одговорност Фудбалског савеза Србије? То Караџић није поменуо. A велика је!

Трудио се Караџић и да "оцрни" бившег селектора Aнтића путем наручених текстова у одређеним медијима, али се саплео о властиту замку и пао на нос. Да има имало морала поднио би оставку. Aко је патриота као што се бусао у прса.

Пред Србијом су дани истине у којима мора одлучно да се обрачуна са хулиганима и дивљацима. Aли и онима који су својим поступцима допринијели буђењу зла. A међу њима је и Караџић!

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.