Стан: Новак и ја се поштујемо, забавна је особа

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Стан: Новак и ја се поштујемо, забавна је особа

Стан Вавринка, четврти тенисер свијета, рекао је да између Новака Ђоковића и њега постоји велико поштовање, истакавши да је Србин веома забавна особа.

Швајцарац се налази у Абу Дабију, гдје ће учествовати на егзибицији заједно са Рафаелом Надалом, а новинарима је откио колико му значи титула на Ролан Гаросу, до које је стигао тријумфом управо побједом над великим пријатељем у великом финалу.

"Та побједа је највећа за мене у 2015. години и неизмјерно ми значи титула, моја друга на Грен Слемовима. Оно што је чини посебном је да сам до ње стигао побједама над првим и другим тенисером свијета", каже Вавринка.

Стан и Новак посљедњих сезона често спарингују заједно, спремајући се заједно за изазове на највећим турнирима, а у њиховим званичним дуелима може се видјети огромно поштовање и другарски однос.

"Новак је фантастичан атлета и веома забавна особа. Између нас постоји велико поштовање. Играли смо неколико великих мечева, из којих носимо специјалне моменте и успомене", додао је Стан.

За крај, Вавринка је нагласио и да је велики удио у његовим успјесима имао и његов тренер Магнус Норман, који од априла 2013. ради са њим.

"Магнус је сјајна особа. Свиђа ми се начин на који комуницира са мном, а при том посједује дивну визију саме игре. И сам је био велики играч, па тако врло добро зна какав је осјећај играти финале Грен слема", закључио је он.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.