Стакорина декласирала Пролетер са 8:0 у 26. колу Друге лиге, група исток

БАЊАЛУКА - Фудбалери Стакорине декласирали су Пролетер из Дворова са 8:0 у сусрету 26. кола Друге лиге Републике Српске, група Исток, а најзаслужнији за више него убједљиву побједу био је фудбалер екипе из Чајнича Милоје Мрдак, који је четири пута затресао противничку мрежу.

Домаћи су већ до 19 минута водили са 3:0 уз два гола Мрдака, који се у стријелце уписао још у 63. и 90. минуту.

У овој групи два сусрета овог кола су одгођена, а од осталих одиграних утакмица треба издвојити вриједну побједу у борби за опстанак Младости из Рогатице, која је на свом терену савладала имењака из Гацка са 4:1. Расположени су били и фудбалери Јединства из Бродца, који су побиједили Дрину ХЕ са 6:1, док је Фамо на гостовању у Власеници побиједио истоимену екипу са 4:0 уз два гола Данела Блажића, који се у три посљедње првенствене утакмице чак осам пута уписао у стријелце.

У групи Запад Лакташима у преостала четири кола треба још само један бод да би и званично освојили титулу. У овом колу изабраници Миљана Бајића савладали су Брдо са 5:1, а у свјетлу побједе екипе из Хамбарина био је повратак Саше Ерцега на терен. Овај играч Лакташа, који је војник овог клуба од 2008. године на терен се вратио послије више од 26 мјесеци. Наиме посљедњи пут на терену је био 7. марта 2020. године, а од тада је паузирао због повреде.

Веома вриједне бодове у борби за опстанак освојили су  фудбалери БСК-а, који су на стадиону “Чаире” савладали Јединство из Жеравице са 2:0 Блистао је двоструки стријелац Бранко Трнинић, а гости су тешко поднијели пораз и због два црвена картона сусрет су завршили са девет фудбалера.