Српски дерби припао Бањалучанима: Борац надиграо Слогу

С. К.

БАЊАЛУКА - Рукометаши Борац м:тел-а савладали су, у Српском дербију шестог кола Премијер лиге, Слогу из Добоја, са 31:25 (15:10).

Гости су боље отворили меч, у два наврата имали и три гола предности (6:3, 7:4), да би изабраници Мирка Микића тек од 15. минута заиграли онако како се од њих и очекивало. Таква игра дала је резултат па су "црвено-плави" до одласка на одмор направили серију 11:3.

Наставили су домаћи и у наставку са доминацијом, па су 43. минуту имали и осам голова предности (22:14).

Тада су Бањалучани остали са три, па онда и два играча мање, што гости користе да приђу на само четири гола заостатка.

Ипак, Борац се поново враћа и до краја рутинском игром стиже до пете првенствене побједе, док је Слоги ово био први пораз у првенству.

У екипи Борца, поред већ по обичају сјајног Бојана Љубишића, одличну партију приказали се Вукашин Ракоција (4 гола и 10 асистенција), те седмоструки стријелац, Владан Ђурђевић.

Код Слоге, Хасо Ћосић постигао је девет, а Вукашин Зекић пет погодака.