Српска боља од Бугарске, чека се расплет у групи

Дарко Драгичевић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Српска боља од Бугарске, чека се расплет у групи

СКОПЉЕ - Репрезентација Републике Српске побиједила је Бугарску 27:22 на Свјетском првенству у рукомету за средњошколце у Скопљу.

Изабраници селектора Обренка Миљковића све вријеме су били кудикамо бољи и с тога није чудо што су дошли до цијелог плијена у овом окршају.

Да ће славити у овом сусрету могло се видјети већ послије првог полувремена у којем су школарци Републике Српске већ тада стекли пет разлике, 13:8. У наставку су чврсто држали конце игре у сопственим рукама, те су више него заслужено остварили вриједан тријумф.

Најефикаснији у нашој селекцији били су Лука Вејновић са седам и Матеј Богданић са шест постигнутих погодака.

Остали стријелци су били: Данило Тубин 4, Сергеј Лолић 3, Немања Ступар 3, Стефан Максимовић 2, Дамјан Грбић и Рашо Пепић 1. Код репрезентације Бугарске предњачили су са по четири дата гола Георги Василев, Иво Иванов и Пламен Катрев.

За сада није познато са које позиције ће Република Српска наставити такмичење на Свјетском првенству о чему би могла да одлучи гол разлика.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.