Срђан Граховац: Јесењим играма до европске визе

Дарко Пашагић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Срђан Граховац: Јесењим играма до европске визе

Бањалука - Не желим да се бавим прогнозама, али вјерујем да играчки измијењена екипа Борца има снаге да у наставку сезоне забиљежи добре резултате и избори пласман на европску сцену.

Истакао је ово везни фудбалер Борца Срђан Граховац по повратку из Опатије, гдје су Бањалучани минулих девет дана боравили на припремама.

- Покушаћемо да у прољећним биткама играмо као јесенас и ако се укаже прилика за неки већи домет, знаћемо да је искористимо. Сигурно је да би свако од нас желио да буде обезбијеђен пласман на европску сцену, али и други имају исти циљ - нагласио је Граховац.

Екипу је у зимском прелазном року напустило пет играча: Јоцо Стокић, Огњен Ђелмић, Борис Распудић, Драган Ђорђић и Огњен Петровић. За сада је дошло шест играча: Бобан Ђерић, Дарко Ђајић, Стефан Савић, Марко Јевтић, Марко Басара и Петар Кунић, јуче је то урадио Милош Марковић, а у наредним данима уговор са Бањалучанима требало би да потпише и Харис Ханџић.

- Остали смо без три стандардна првотимца, Стокића и Ђелмића, који су немилице тресли противничке мреже, и капитена Распудића, али сматрам да смо добили квалитетне алтернативе, које ће у Борцу имати прилику да се докажу - наставио је Распудић.

Припреме у Опатији оцијенио је као пун погодак.

- Имали смо одличне услове за рад, врло добар хотел, а вријеме нас је колико-толико послужило. Уз све то, одиграли смо четири веома јаке утакмице, тако да све може добити веома високу оцјену. Задовољан сам својим радом, али и цјелокупне екипе, која се у паузи придржавала упутстава тренера Јовића и сви смо релативно спремни дошли на почетак припрема - рекао је Граховац.

За услуге везног фудбалера Борца ове зиме било је заинтересовано доста клубова, а чини се да је Сарајево било најконкретније.

- Да будем искрен, о већини понуда прочитао сам из новина, а истина је да су челници "бордо" тима долазили у Бањалуку. Није дошло до договора и остајем на Градском стадиону. Уговор са Борцем имам до љета 2015. године, а до тада ћемо видјети шта и како даље - додао је Граховац.

Припреме

Фудбалери Борца већ у петак поново ће кренути пут Опатије, гдје ће имати завршни дио припрема. Планирано је да остану до 21. фебруара, али постоји могућност да боравак на Јадранском приморју буде продужен.

- Већ у недјељу, 16. фебруара, одиграћемо контролну утакмицу, а генерална провјера планирана је шест дана касније. Ако буду лоши временски услови у Бањалуци, "генералку" ћемо одиграти у Опатији, у супротном, враћамо се 21. фебруара - нагласио је Граховац.

 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.