Србија иде по злато на Европском првенству

Дарко Драгичевић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Србија иде по злато на Европском првенству

БЕОГРАД - Србија је у финалу Европског првенства! Ватерполисти су у другом полуфиналу на свом базену у Београду убједљиво савладали Италију 17:13 и бориће се за девето злато (шесто под садашњим именом).

Србија је одиграла сјајан меч посебно у другом дијелу када су у потпуности разбили противника у нападу, док је у одбрани бриљирао голман Милан Глушац. Одлично су “делфини” користили играча више и практично су контролисали меч већим дијелом меча.

Србија је тако освојила медаљу на Европском првенству прву након 2018. године. 

Изабраници Уроша Стевановића користили су на старту играча више па су дошли до два гола предности у финишу прве четвртине кад су повели 5:3.

На старту другог дијела Василије Мартиновић је још једном био сигуран за вођство од 6:3. Италија се није предавала и није допустила домаћем тиму да се одлијепи.

Велики проблем за “делфине” било је искључење капитена Николе Јакшића крајем друге четвртине.

Ипак у тим моментима прорадио је српски инат. Душан Мандић је био сигуран није дозволио да искључење поремети екипу. Србија је у трећем периоду дошла и до плус пет (12:7).

У побједничком тиму одличан је био Страхиња Рашовић и Душан Мандић који су постигли по четири гола. Наравно све то уз сјајан учинак голмана Милана Глушца који је имаоимао 14 одбрана.

Франческо Кондеми, Филипо Ферери и Матео Јоки Грата су били најефикаснији у Италији са по три гола.

У финалу (недјеља, 20.30 часова) је ривал селекција Мађарске која је у првом полуфиналу савладала Грчку. Биће то ватерполо класик и дуел двије најјаче екипе у борби за злато.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.