Фото: ИЛУСТРАЦИЈА
СОКОЛАЦ - Соколачки Боксерски клуб "Гласинац" биће од петка до недјеље, од 1. октобра да 3. октобра домаћин Првенства БиХ у боксу за омладинце и јуниоре, односно школарце, рекао је Срни тренер овог клуба Предраг Бартула.
Бартула је истакао да се први пут једна велика манифестација у боксу одржава на Сокоцу и да се очекује учешће 30 клубова из свих крајева БиХ. "Прихватио сам организацију овог првенства на наговор власника соколачког хотела Златни бор који су одлучили да ми помогну повољном цијеном за смјештај такмичара и гостију", рекао је он.
Бартула је нагласио да су соколачком клубу повољним цијенама за смјештај изашли у сусрет и остали власници угоститељских објеката и смјештајних капацитета у овом мјесту, што је и било неопходно ријешити будући да Соколац нема хотел у којем би могао да борави већи број гостију. "Многи од спортиста и спортских радника најавили су долазак дан прије почетка првенства и надам се да ћемо се као град и општина представити у најбољем свјетлу", навео је тренер "Гласинца".
Бартула је рекао да ће на овом првенству учествовати и седам-осам клубова из Сарајева, који ће свакодневно долазити на Соколац. "Захваљујући разумијевању у Кик-бокс клубу Девета чета и шампиону Милошу Голићу са Пала, биће нам изнајмљен за тродневно кориштење ринг који испуњава све међународне услове и требаће нам средства и за то", навео је Бартула. Долазак боксерских екипа на Соколац се очекује у петак, 1. октобра, од 10.00 до 12.00 часова, а потом ће први пут на Сокоцу бити одржана и Скупштина Боксерског савеза БиХ у хотелу "Златни бор".
Према програму овог првенства, први дио квалификација биће одржан у петак послије подне, у суботу се такмичење наставља од 14.00 часова, а у недјељу су финална такмичења. Овом првенству ће, осим представника 30 клубова, присуствовати и предсједник Боксерског савеза Републике Српске Миленко Томић из Бијељине и предсједник Боксерског савеза БиХ Енес Пештек из Сарајева.
Неће бити омогућено присуство већег броја гледалаца јер ће се организатори ове спортске манифестације придржавати свих предложених мјера заштите од вируса корона, баш као што су чиниле њихове колеге и на осталим међународним такмичењима.
"Нажалост, нисмо добили помоћ од локалне управе на Сокоцу, али очекујемо помоћ града Источно Сарајево и захваљујемо соколачким угоститељима и власницима смјештајних капацитета који су повољним цијенама омогућили боравак већег броја наших гостију у граду у вријеме првенства", рекао је Бартула.
Он је напоменуо да ће на овом првенству БиХ на Сокоцу учествовати млади боксери "Гласинца" Марија Амовић у категорији јуниора и Рајко Томовић, који је прошле године добио пехар за најбољег јуниора Српске.
Бартула је увјерен да су Соколац и локални боксерски клуб спремни да организацију Првенства БиХ за омладинце и јуноре, односно школарце, рођене од 2002. до 2007. године. Боксерски клуб "Гласинац" основан је 2012. године и према броју освојених медаља у протекле двије године налази се међу бољима у БиХ.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.