Скупштина ФС БиХ засједа у Сарајеву

Г.С.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Скупштина ФС БиХ засједа у Сарајеву

Сарајево - Скупштина Фудбалског савеза БиХ требало би данас да потврди скраћење Премијер лиге БиХ са 16 на 12 клубова од сезоне 2016-17.

Приједлог трочлане комисије ФС БиХ, коју су чинили Дарко Љубојевић, Нурудин Пешталић и Јосип Беванда, да се смањи број клубова у елитном такмичењу подржали су Фудбалски савез Републике Српске и ФС ФБиХ, чиме су остварени кључни предуслови да чланови Скупштине ФС БиХ подрже тај приједлог и донесу коначну потврду. Да би одлука ступила на снагу, потребно је да је подрже три четвртине делегата, а Скупштина броји 60 чланова, од чега су 40 из ФС ФБиХ, а 20 из ФС РС.

- Драго ми је што су приједлог трочлане комисије о реформи Премијер лиге подржали ентитетски савези и вјерујем да ће скраћење лиге побољшати квалитет самог такмичења. Вјерујем да ће бити усвојен приједлог на основу којег ће лига бити скраћена на 12 клубова и то одмах од сезоне 2016/17. То значи да ће у наредној сезони из Премијер лиге БиХ испасти шест клубова, а у друштво најбољих ући, као и до сада, по један из првенства Републике Српске и ФБиХ - изјавио је потпредсједник ФС БиХ Дарко Љубојевић.

На дневном реду Скупштине, која почиње у 12 часова, наћи ће се и Приједлог одлуке о измјенама и допунама Статута ФС БиХ, верификација одлуке Извршног одбора ФС БиХ о разрјешењу суспендованог члана ИО ФС БиХ Амера Халепа те приједлог одлуке о давању овлашћења ИО ФС БиХ за избор ревизорске куће за контролу пословања у 2015. години. Пред делегатима ће се наћи и план рада ФС БиХ за ову годину, као и финансијски план те извјештај о раду, финансијски извјештај и ревизорски извјештај за 2014. годину.

 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.