Седорф у јуну преузима Милан

Aгенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Седорф у јуну преузима Милан

Милано - Више нема никакве дилеме, Кларенс Седорф ће право из копачки наредног љета сјести на клупу Милана, клуба чији је дрес носио пуну деценију, пренијели су италијански медији.

Потпредсједник "росонера" Адријано Галијани већ неколико дана је у Бразилу и успио је да наговори Холанђанина, којем уговор са Ботафогом истиче на љето, да сједне на ужарену клупу и покуша да врати Милан тамо гдје је некад био.

Договор је постигнут, а Седорф је већ изабрао и првог помоћника, земљака Јапа Стама, који је такође дио каријере провео у Милану.

- Седорф је дуго размишљао, али ипак прихватио да помогне клубу у којем је доживио најљепше дане своје каријере - навео извор близак Холанђанину италијанским медијима.

Галијани је већ консултовао Седорфа око евентуалних потеза у зимском прелазном року. Већ су стигли Адил Рами и Кеисуке Хонда, а Седорф је наводно рекао имена фудбалера са којима би желио да ради.

Милан ће заједно са тренером наредног љета добити и новог директора, у питању је Шон Сољано из Вероне који је раније радио у Палерму код Маурисија Зампаринија. Он ће наслиједити Ариједа Брајду који је напустио клуб послије 25 година.

Да ли ће Галијани кренути истим путем наредног љета остаје да видимо јер већ дуже трају његове несугласице са предсједницом клуба Барбаром Берлускони. Медији су пренијели и да ће садашњи тренер Масимилијано Алегри без обзира на резултате у наставку сезоне остати на клупи до јуна, пошто су се челници клуба већ помирили да неће играти у Лиги шампиона наредне јесени.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.