Фото: Седмо коло кошаркашке Лиге 8: Игокеа срушила шампиона
AЛЕКСAНДРОВAЦ - У дербију седмог кола "Лиге 8" кошаркаши Игокее Партизана су пред препуним гледалиштем убједљиво савладали актуелног шампиона, Босну AСA БХТ са 69:53.
Доминантна фигура меча био је бек домаћих Кени Тејлор, који је у првом полувремену постигао пет тројки и на крају убиљежио 20 поена, те био најефикаснији играч утакмице. Њему уз раме било је још неколико играча, а посебно расположени на паркету дворане били су центар Aмал Мекаскил са 12, те крило Марко Ђерасимовић са 11 кошева.
- Задовољан сам пре свега приступом утакмици, поготово како смо одиграли у одбрани, али нисам уопште задовољан другим полувременом, што сам рекао и играчима. Почели су да славе превише рано. Водили смо са 23 коша разлике, на крају је завршило са 16, а могло је да буде и мање. Објашњавао сам да је битна разлика, јер шест минута до краја је било очигледно да је добијена утакмица, тако да коначном разликом нисам задовољан и следећи пут ћу то ригорозно да казним - рекао је тренер Aлександровчана Дарко Русо.
Борац Нектар је уписао трећу побједу, пошто је на домаћем паркету савладао Слобода Диту резултатом 80:72. Гости су повели са 2:0, а потом су "пивари" узели ствари у своје руке и сигурном игром до краја сусрета остварили тријумф.
- Мислим да је наш приступ игри од самог почетка разбио концепт Слободине игре. Три четвртине смо доминирали, да бисмо у четвртој имали пад концентрације и, услед неких наших непотребних грешака, готово довели тријумф у питање. Жао ми је што утакмицу нисмо решили убедљивијим резултатом - истакао је стратег Бањолучана Борислав Џаковић.
СЛ ИAТ Леотар је поражен у посљедњим тренуцима утакмице од фаворизованог Широког Еронета (72:77), који је до побједе дошао уз помоћ судијске тројке. Кошаркаши Радомира Кисића су током утакмице били бољи и играли добро, а снагу им је давала велика подршка навијача.
- Очигледно је да, што се више приближава завршница такмичења, велики клубови не препуштају ништа случајну. Неке смо закочили, па су се вјероватно остали "опаметили" и подузимају неке мјере да се то спријечи. Наши момци су показали карактер и квалитет, као и изузетну жељу. Публика је и вечерас била дивна, као и увијек. Иако смо изгубили, честитам нашим момцима на доброј игри - поручио је Кисић.
Херцеговац је у Мостару доживио још један пораз у "Лиги 8" (70:91), а Билећани нису ни могли више без центра Филипа Горановића и Славише Вуковића, који су изостали због повреде.
- Нисмо успјели да парирамо реално јачем противнику од нас, па нисмо поновили партију из прошлог кола када смо савладали Борац Нектар. Били смо ослабљени неиграњем двојице играча, који су нам много недостајали у ротацији - нагласио је кошаркаш Билећана Милан Јањушевић.
1. Широки 13, 2. Босна 12, 3. Игокеа П. 12, 4. Слобода 10, 5. Борац Н. 10, 6. Зрињски 10, 7. Леотар 9, 8. Херцеговац 8.
БAЊA ЛУКA: Борац Нектар - Слобода Дита 80:72, AЛЕКСAНДРОВAЦ: Игокеа Партизан - Босна AСA БХТ 69:53, ТРЕБИЊЕ: СЛ ИAТ Леотар - Широки Еронет 72:77, МОСТAР: Зрињски ХТМ - Херцеговац 91:70.
У осмом колу, које је на програму у уторак, састају се: ТРЕБИЊЕ: СЛ ИAТ Леотар - Босна AСA БХТ, БAЊA ЛУКA: Борац Нектар - Зрињски ХТМ, AЛЕКСAНДРОВAЦ: Игокеа Партизан - Херцеговац, ТУЗЛA: Слобода Дита - Широки Еронет.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.