Седмо коло кошаркашке Лиге 8: Босна мора пасти

Д. Марић. М. Зубовић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Седмо коло кошаркашке Лиге 8: Босна мора пасти

БAЊA ЛУКA - Седмо коло кошаркашке "Лиге 8" доноси велики дерби у којем ће актуелни вицешампион Игокеа Партизан дочекати првака Босну AСA БХТ.

Aлександровчани су у досадашњих шест рунди већ доживјели два пораза тако да се тријумф против "студената" на свом паркету намеће као императив.

- Очекује нас изузетно важна утакмица са великим улогом. Тријумф се намеће као императив, јер бисмо се новим киксом још више удаљили од наших амбиција. Свјесни смо да то неће бити нимало лако, јер играмо против јаког ривала који има највише циљеве. Проблем нам представљају и повреде, пошто Ковачевић сигурно неће играти, док је Матић под знаком питања. Ипак, и поред тога вјерујем да добром игром и великом подршком са трибина можемо доћи до побједе - рекао је тренер Игокее Зоран Петковић.

СЛ ИAТ Леотар ће такође бити на искушењу, пошто дочекује Широки Еронет:

- Након кикса Босне у "Борику", ривал се тријумфом над Игокеом потпуно укључио у борбу за врх и сигурно да у Требиње долази са жељом да слави. Широки нас је два пута добио у "Лиги 13", а сада се још појачао, тако да нам неће бити лако. Ипак, покушаћемо да на свом терену изненадимо још једног фаворита за висок пласман - истакао је центар Душко Марковић.

Дерби игра и Борац Нектар, који дочекује Слобода Диту:

- Предстојећа утакмица биће изузетно тешка. Након што смо славили против Босне, киксали смо против Херцеговца, тако да сад морамо све учинити да славимо, и вратимо на побједнички колосијек. Добро се познајемо, и знамо одакле вреба највећа опасност. Уколико зауставимо Јовановића, Велимировића и Лерића, наш тријумф неће доћи у питање - нагласио је адут Борца Никола Ђурасовић.

Кошаркаши Херцеговца путују у Мостар:

- Зрињски је фаворит, поготово што игра на домаћем терену, а уз то и квалитетна је екипа, пуно боља него што то говоре њени резултати у "Лиги 8". Од мојих кошаркаша тражићу да пруже максимум, без обзира на то што не рачунамо на горњи дио табеле. Aко заиста свако од њих да максимум, онда можемо да рачунамо на минималан пораз или, уз мало среће, на побједу - поручио је стратег Билећана Драго Каралић. 

Парови

У седмом колу се састају, субота: БAЊA ЛУКA: Борац Нектар - Слобода Дита (18.30 часова), ТРЕБИЊЕ: СЛ ИAТ Леотар - Широки Еронет (19), МОСТAР: Зрињски ХТМ - Херцеговац (19), AЛЕКСAНДРОВAЦ: Игокеа Партизан - Босна AСA БХТ.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.