Рукометашима Борца кобно друго полувријеме

Бањалука - Рукометаши Борца м:тел у 15. колу SEHA Гаспром јужни ток лиге поражени су на гостовању у Новом Саду од Војводине са 24:27 (13:12).

Српски тим је добро започео меч, повео са 4:1 послије 10 минута, али су Бањалучани захваљујући расположеном средњем беку Стефану Јанковићу изједначили на 4:4 до средине првог дијела. У 22. минуту гости су повели са 9:8, а и на одмор су отишли са голом предности, 13:12. "Црвено-плави" су у 39. минуту водили са 18:16, али је услиједила серија Новосађана од 7:1 и предност од 23:19 у 49. минуту. Запријетили су Бањалучани са три узастопна гола, али више нису могли и на крају побједа Војводине од 27:24.

- Одиграли смо солидно први дио сусрета, а онда у наставку Војводина је славила захваљујући сјајном голману Бојану Перовићу, али и Урошу Елезовићу, који је постизао голове када се ломио меч - рекао је тренер гостију Игор Рађеновић.

Голман Борца м:тел Станко Абаџић је нагласио да су његовом клубу недостајали лаки голови.

- Противник је заслужено побиједио. Нисмо били на нашем нивоу. Промашили смо неколико зицера и то је пресудило - истакао је Абаџић.

Наредни меч Бањалучани играју 3. марта, када у оквиру 17. кола гостују у главном граду Хрватске гдје ће играти са ППД Загреб.

Резултати: Металург - ППД Загреб 20:23, Мешков Брест - Веспрем 17:29, Татран Прешов - Нексе 32:25, Војводина - Борац м:тел 27:24, Раднички - Вардар играно синоћ.