Рукометаши Борца м:тел вечерас дочекују Коњух

Душан Репија
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Рукометаши Борца м:тел вечерас дочекују Коњух

Бањалука - Рукометаши Борца м:тел вечерас у петом колу Лиге 4 дочекују Коњух (20 часова), а осим три бода, титули би их додатно приближила побједа већа од пет голова разлике.

Екипа из Живиница, која је најпријатније изненађење завршнице такмичења, славила је у првом мечу са 30:25, а пошто се лако може десити да двије или три екипе на крају имају исти број бодова, врло важан фактор могу да буду међусобни скор и гол-разлика. Убједљивом побједом против "столара", чак и уз евентуални пораз у посљедњем колу у Вогошћи, Борац може до титуле ако се поклопе остали резултати. Двије побједе сигурно би значиле повратак круне у Бањалуку. Крилни играч Борца Владан Ђурђевић не придаје много важности комбинаторици.

- Концентрисани смо само на дуел против Коњуха, желимо што убједљивију побједу и  не оптерећујемо се калкулацијама, којих је много уочи посљедња два кола. Они су добра екипа, али су много опаснији на домаћем терену. Ипак, то нас неће заварати, јер морамо одиграти као претходна два меча - рекао је Ђурђевић.

Послије одслужене суспензије на клупу се враћа Ратко Ђурковић, а Ђорђе Ћелић је прошао само са новчаном казном због директног црвеног картона против Извиђача. Без обзира на то што је Борац у игри за титулу, овај клуб годинама прате велики финансијски проблеми. Директор клуба Владимир Бранковић прекјуче је чак упозорио да је неизвјесно одигравање меча, али је јуче рекао да су се јавили људи спремни да помогну како би колико-толико угасили пожар и спријечили бруку. Бранковић је нагласио да играчи још нису добили ни марку од двије и по заостале плате. Иначе, Такмичарска комисија РС БиХ јуче је регистровала прекинути меч у Живиницама резултатом 10:0 у корист Коњуха, док је Вогошћи због напуштања терена њених играча одузет бод. Вогошћа има право жалбе на ову одлуку у идућих седам дана.

Шуман позвао само Ефендића

Селектор репрезентације БиХ Билал Шуман позвао је 26 играча за мечеве против Шпаније (14. јун, Сарајево) и Аустрије (17. јун, Беч), а од рукометаша Борца позив је добио само голман Дамир Ефендић.

- Сматрам да је још неколико наших рукометаша заслужило позив, првенствено мислим на Ђорђа Ћелића, Милоша Њежића и Горана Даничића. Ти момци заиста играју одлично, али имам утисак да селектор више вјерује онима који играју у иностранству, иако доста позваних игра у слабијим клубовима него што је Борац - рекао је директор Борца Владимир Бранковић.

Лига 4

Пето коло: Борац м:тел - Коњух (20), Извиђач - Вогошћа ПХ (20)

1. Борац м:тел     4        2        0        2        122:106      6

2. Коњух    4        2        0        2        86:87 6

3. Извиђач 4        2        0        2        105:108      6

4. Вогошћа ПХ   4        2        0        2        76:88 5

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.