Рукометаши Борца м:тел спремно дочекују Еуротек Бево

Дејан Марић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Рукометаши Борца м:тел спремно дочекују Еуротек Бево

БAЊA ЛУКA - Рукометаши Борца м:тел са оптимизмом, али и дозом опреза дочекују први окршај са холандским Еуротек Бевом (субота, 20.15), у првом колу купа EHF.

Иза Бањолучана је напоран припремни период током којег су одиграли осам контролних сусрета, забиљежили пет побједа, што је, према ријечима шефа стручног штаба Драшка Будише, било довољно да се "избруси" форма и посложе коцкице у тиму.

- Мислим да смо максимално добро одрадили припреме. Играчи су испунили све захтјеве који су пред њих постављени, кроз пријатељске мечеве, поготово ове на Турниру шампиона смо дефинисали екипу, па сматрам да спремно дочекујемо дуеле са Холанђанима. Посебно бих истакао сусрете на нашој смотри који су били од велике важности и који су ми помогли да искристалишем екипу. Играли смо прилично добро, ни резултати нису изостали, што је подигло самопоуздање цијелог тима.

Стратег "црвено-плавих" се осврнуо на ривала:

- Успјели смо да проучимо игру противнику и видимо од кога пријети највећа опасност. Јаки су на бековима, форсирају одбрану 6-0, и 5-1, те играју брзи центар, контре и полуконтре. На нама је да им се супротставимо и покушамо тактички да парирамо. Не бих желио да се бавим прогнозама и гол-разликом, већ ми је најбитније да ми одиграмо најбоље што можемо, а онда ни резултат неће изостати.

Оно што охрабрује је да су сви играчи здрави. Од повреде се полако опоравља и Иван Карачић, који ће нажалост пропустити суботњи дуел.

- Жао ми је што нећу бити у тиму, али надам се да ћу се брзо вратити, као и да можемо доћи до доброг резултата. Двомеч са Еуротеком је лијепа награда за добру игру у прошлој сезони. Неким играчима је ово први излазак у Европу и вјерујем да ћемо га на најбољи могући начин и искористити. A ако и буде нервозе, сигуран сам да ће она брзо нестати. Вјерујем у екипу и надам се да можемо проћи барем прво коло. A послије ћемо видјети - поручио је Карачић.

Директор тима из Господске улице Борис Ђого се осврнуо на саму организацију:

- Као и на турниру шампиона, према договору са Владом и Градом, одлучили смо да улаз буде бесплатан. Тиме ми покушавамо да олакшамо публици, како бисмо заузврат добили што већу подршку са трибина, која се никако не може мјерити евентуалним приходом од улазница. Само заједничким снагама можемо кренути напријед, а вјерујем да ће публика препознати оно што вриједи и помоћи нам у овом европском испиту.

Сусрет Борац м:тел - Еуротек Бево игра се у ЈУСЦ "Борик", у суботу од 20.15 часова, уз директан пренос на Радио-телевизији Републике Српске.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.