Рудару пехар Купа Српске

Дарко Пашагић Фото: В. Стојаковић

Бањалука - Фудбалери Рудар Приједора из четвртог пута су успјели да освоје пехар намијењен побједнику Купа Републике Српске, пошто су у два меча били бољи од Крупе.

Послије славља у Приједору (2:1), члан Премијер лиге БиХ био је бољи од прволигаша Српске и јуче у Крупи на Врбасу, а славили су са 2:0. Стријелац гола којим су се Приједорчани приближили трофеју био је Небојша Пејић у 34. минуту. Везни играч Рудара одлично је шутирао са око 20 метара и савладао помало изненађеног голмана домаћих Младена Илића. Ношени подршком 2.000 навијача домаћи су и прије, а поготово послије поготка "рудара" покушавали да преокрену ствари у своју корист, али никако нису успијевали да савладају Далибора Козића. Прву изгледну прилику пропустио је Стефан Стојанов у 21. минуту, али је његов шут блокирала одбрана гостију. Ко зна како би се ситуација развијала да су фудбалери Крупе до краја првог дијела искористили бар једну од три одличне прилике. Прву је у 39. минуту прокоцкао Обрен Цвијановић, а затим су у идућих пет минута непрецизни били Небојша Стјепановић и Миљан Љубеновић у једној акцији, па онда још једном Цвијановић. Тачку на сва надања домаћих ставио је млади Небојша Мркић. Момак који је ушао у 40. минуту умјесто Синише Радоје извео је одличну соло акцију у 64. минуту. Узео је лопту код свог шеснаестерца, претрчао готово читав терен и са врха шеснаестерца савладао голмана домаћих Младена Илића. Треба напоменути да се непосредно прије контранапада Рудара десила спорна ситуација у шеснаестерцу гостију пошто је лопта у руку погодила Чедомира Ћулума, али судија Данијел Пајић није досудио пенал за Крупу. Пајић је, иначе, прошле сезоне правду дијелио у Премијер лиги, али је због не баш добрих одлука ове године у нижем рангу, односно у Првој лиги Републике Српске.