Роналдо донио Реалу Суперкуп

Б92
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Роналдо донио Реалу Суперкуп

Фудбалери Реал Мадрида освојили су трофеј Суперкупа Европе, пошто су у Кардифу савладали екипу Севиље – 2:0 (1:0).

Мадриђани су тако стигли до свог другог трофеја, послије тријумфа 2002, док је Севиља остала на оном освојеном 2006, уз други пораз у финалима.

Јунак побједе десетоструког првака Европе био је Кристијано Роналдо са два поготка. Португалац је у првом дијелу игре био презан на асистенцију Гарета Бејла у 30. минуту, да би послије четири минута игре у наставку пâс Карима Бенземе претворио у коначан резултат.

Тренер 'краљевског клуба' извео је на стадиону Кардиф Ситија најјачу поставу, пошто су се у стартних 11 нашла љетошња појачања плаћена 105 милиона – Нијемац Тони Крос и Колумбијац Хамес Родригес.

Реал је од првог до посљедњег минута држао контролу, лагано диктирао темпо, да би послије другог гола додатно спустио 'гас'. У уводним минутима меча видјели смо доминацију Мадриђана кроз посед, али не и озбиљнију прилику. Ипак, бољу игру свог тима Роналдо је крунисао на истеку пола часа игре.

Португалац је паметно промјенио страну, истрчао конту, и на крају савршен центаршут Гарета Бејла уклизавањем лагано претворио у вођство.

Севиља се отворила у наставку, али је Роналдо то казнио већ послије четири минута игре у наставку. Бензема је примио лопту на тридесетак метара и послао је до Кристијана на лијеву страну – а овај је послије пријема смјешта снажним ударцем, од руке Бета, у горњи десни угао гола.

Меч је практично био готов већ тада, Реал је до краја играо онолико колико му је било потребно, док је Севиља само у посљедњих пет минута имала контролу и покушала да барем ублажи пораз.

Реал је од самог старта очекивано преузео контролу, али није успијевао у уводних двадесетак минута да створи озбиљнију прилику. Прву озбиљнију шансу на сусрету пропушта Роналдо. Лијепо се ослободио чувара и избио сам на гол Севиље, али је изгубио равнотежу приликом шута и омогућио Бету да лакше реагује.

Кристијано Роналдо и Гарет Бејл су, уз Тонија Кроса, били најагилнији на терену. Велшанин је меч почео на десном крилу, а Португалац на лијевом, да би се средином полувремена замијенили – што се испоставило као добитна комбинација.

Управо послије једне такве ситуације стигли су до вођства, Роналдо је примио лопту на средини терена, до аут линије, и послао је до Карима Бенземе, неставивши да трчи контру. Француз је само прослиједио до Бејла, који је послије продора шаље на другу стативу, а најбољи играч свијета лагано уклизава и шаље лопту поред Бета.

Имала је Севиља прилику до полувремена да стигне до изједначења, када је Коентрао лошим испуцавањем искомпликовао ситуацију испред свог шеснестерца. Лопта му је прешла преко ноге и пала на рогаљ петерца, да би послије дуела неколико играча стигла до Карика, али је Касиљас сјајно изашао, скратио угао, и послао лопту у корнер.

Тренер Севиље Унај Емери савјетовао је своје играча да се отворе на старту другог дијела игре, али се то показало као кобно већ послије четири минута. Бензема је покупио лопту и послао је оштро до Роналда на лијеву страну – услиједио је снажан ударац а лопта се од руке Бета одбила у горњи десни угао гола Севиље.

Није екипа из Мадрида престала са нападима ни послије другог гола, па се сва игра углавном одвија испред казненог простора Андалужана. У приликама су се нашли Бензема и Родригес, да би млади Колумбијац имао добар покушај послије нешто више од сат времена игре. Дуго је лопта кружила око казненог, да би је Бејл послао на другу страну, а Хамес из дроп-кика натерао Бета на параду.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.