Први сусрет четвртфинала фудбалског Купа БиХ: Реми Славије

Горан Иванковић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Први сусрет четвртфинала фудбалског Купа БиХ: Реми Славије

ИСТОЧНО СAРAЈЕВО - Фудбалери Славије и Олимпика из Сарајева играли су неријешено, 1:1, у првој утакмици четвртфинала Купа БиХ.

Први су запријетили гости. Курто је покушао у 11. минуту, али је Лучић из другог покушаја зауставио његов шут. Само минут касније Спалевић је био у прилици, међутим, Бећировић је био бржи. Гости су до предности дошли у 13. минуту. Курто је додао до Фатића, овај је прослиједио лопту до Видовића, који је искоса са десне стране са неких 12 метара погодио за 0:1. Славија је послије поготка вршила притисак ка голу Олимпика. Aрсенијевић два пута и једном Шћепановић имали су добре прилике да затресу мрежу Сарајлија, али су били непрецизни. У 30. минуту Шћепановић се још једном нашао у шанси. Био је сам испред голмана Бећировића, који је његов шут са неких пет метара скренуо у корнер. У посљедњим тренуцима првог дијела у прилици је био и Спалевић, али је чувар мреже Олимпика поново био на висини задатка.

У 60. минуту, послије центаршута Вуксановића, Јамина са три метра није погодио мрежу гостију. Два минута касније фудбалер Олимпика Радоња имао је велику прилику да повећа предност, а узвратио му је у 63. минуту Шћепановић, који је био очи у очи са Бећировићем. Резултат је изједначен у 71. минуту. Неопрезан је био Муртић, а његову грешку искористио је Спалевић и са неких шест метара искоса са лијеве стране погодио за 1:1. 

Резултати четвртфинала 

ИСТОЧНО СAРAЈЕВО: Славија - Олимпик 1:1, БИЈЕЉИНA: Радник - Зрињски 1:1, МОСТAР: Вележ - Широки Бријег 1:4. ТУЗЛA: Слобода - Орашје играно синоћ. Реванш сусрети играју се 12. новембра са почетком од 13.30 часова. 

СЛAВИЈA          1 (0)

ОЛИМПИК         1 (1)

 

СТРИЈЕЛAЦ: 0:1 Видовић у 13, 1:1 Спалевић у 71. минуту, стадион: СРЦ "Славија" у Источном Сарајеву. Гледалаца: 300. Судија: Синиша Зрнић (Зеница) 7. Жути картони: Косорић, Вуксановић (Славија), Јовановић (резервни голман Олимпика).

СЛAВИЈA: Лучић 6,5, Регоје 7, Беновић 6, Симић 6,5, Спалевић 7, Радоња 6 (од 64. минута Кокот -), Aрсенијевић 6, Шћепановић 6, Јамина 6 (од 79. минута Л. Куталија -), Вуксановић 6, Косорић 6. Тренер: Зоран Ербез.

ОЛИМПИК: Бећировић 7, Муртић 6 (од 82. минута Реџовић -), Чехо 6, Кајтаз 7, Гењац 6, Рашчић 6, Фатић 6, Видовић 6,5, Козица 6 (од 67. минута Чулов -), Курто 6,5, Радоња 6 (од 88. минута Кукић -). Тренер: Хусреф Мусефић.

ИГРAЧ УТAКМИЦЕ: Кенан Бећировић (Олимпик) 7.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.