Првенство почиње сутра ЕП у кајаку и кануу

Милан Зубовић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Првенство почиње сутра ЕП у кајаку и кануу

БAЊAЛУКA - До почетка Европског првенства у кајаку и кануу на дивљим водама у дисциплини слалом за јуниоре и сениоре до 23 године остао је још само један дан и сви услови су испуњени за почетак овог такмичења.

До сада су се пријавили такмичари из 28 земаља њих укупно 555, док организатори очекују да ће наступити приближно 800 јер пријаве стижу сваки дан.

- Све је ријешено и остало је само да се неке ствари "угланцају" јер су сви већи послови завршени. Европско првенство које треба да почне није само спорт већ и одлична туристичка промоција града јер су сви хотелски смјештаји попуњени. Искуство које смо стекли организовањем Свјетског првенства у рафтингу помогло нам је да организујемо и ово такмичење и знали смо да то можемо. Буџет овог шампионата је 430.000 марака, а град је обезбиједио 130.000 док је Влада дала 150.000. Министарство цивилних послова БиХ треба да уплати 50.000 марака, док се остатак скупио од спонзора - изјавио је градоначелник Бањалуке и предсједник организационог одбора првенства Драгољуб Давидовић.

Кајак-кану клуб Врбас главни је организатор овог такмичења, док је велику помоћ имао од Министарства за породицу, омладину и спорт Републике Српске.

- Није мала ствар да вам дођу такмичари из 28 држава јер то онда заправо постаје Европско првенство, а не нека такмичења на која дођу спортисти из пет земаља - истакла је министар за породицу, омладину и спорт Нада Тешановић.

Предсједник ККК Врбас Милан Мазалица нагласио је да ће грађани Бањалуке показати своје право лице и на најбољи начин угостити све учеснике.

- Имали смо непријатности протеклих дана када је отуђена опрема неким нашим гостима у хотелима чија имена нећу да спомињем, али смо успјели све да средимо. Надам се да се овакве сцене више неће понављати - додао је Мазалица.

Овом приликом "Поште Српске" пустиле су у промет пригодну поштанску марку са мотивима ЕП. 

Отварање

Свечано отварање првенства биће 13. јула на Тргу Крајине, док су квалификационе трке на програму 14. и 15. јула. Финале ће се одржати 16. и 17, а свечано затварање биће обављено 17. јула на тврђави Кастел. Посебан режим саобраћаја на магистралном путу М16 Бањалука - Јајце, у кањону Тијесно почео је 8. јула. До 12. јула возила ће бити наизмјенично пропуштана једном коловозном траком, док ће у периоду од 13. до 17. јула, на снази бити потпуно обустављање саобраћаја. Aлтернативни правци кретања су Бањалука - Кола - Крупа на Врбасу и Бањалука - Чађавица - Мркоњић Град - Црна ријека.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.