Прва лига РС, друго коло: Дрина гост Сутјеске

Д. Репија, Д. Гајић, С. Дакић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Прва лига РС, друго коло: Дрина гост Сутјеске

БAЊAЛУКA - Једна од најзанимљивијих утакмица другог кола Прве фудбалске лиге Републике Српске играће се у суботу у Фочи између Сутјеске и зворничке Дрине.

Ове двије екипе нису се састајале прошле сезоне пошто су Зворничани наступали у Премијер лиги БиХ, гдје су се неславно провели. Фочаци су направили прворазредно изненађење у првом колу јер у славили убједљивим резултатом у Јањи код Подриња и сада желе да тај тријумф потврде на свом терену освајањем нова три бода.

- Наставили смо серију побједа из прошлог првенства и на почетку новог, тако да у утакмици против Дрине из Зворника тражимо нове бодове. Посебно добро играмо на домаћем терену, атмосфера коју праве наши навијачи је одлична, тако да у сваку домаћу утакмицу улазимо са императивом побједе. Aмбиције клуба су да будемо у самом врху табеле, а уколико се укаже прилика, да нападнемо и шампионску титулу - рекао је фудбалер Сутјеске Веселко Његуш.

У првом колу изабраници Драгана Мићића су ремизирали на свом терену са Слободом из Мркоњић Града и сада ће бити на тешком испиту пошто Сутјеска на свом терену ријетко кад губи. Везиста Дрине Слободан Ђурић очекује добру игру своје екипе и позитиван резултат.

- На премијери смо мало подбацили и одиграли против Слободе без голова, па ће нам меч у Фочи бити прилика за поправни. Домаћи састав је фаворит јер играју пред својом публиком, а имају и знатно искуснији тим. Због чињенице да Фочаци имају велике амбиције у шампионату били бисмо задовољни и освојеним бодом. Сигурно је да се нећемо бранити, већ ћемо једном отвореном игром покушати да им парирамо на средини терена. Надам се да ћемо бити ефикаснији него у првом колу - истакао је Ђурић.

У Мркоњић Граду играће двије Слободе. Домаћини са респектом дочекују госте из Новог Града, али се надају новим бодовима.

- За нас би била велика ствар да забиљежимо побједу јер би онда бод из Зворника имао велики значај. Свјесни смо да нас очекује тежак и неизвјестан меч пошто Новограђани имају добру екипу, која по правилу добро игра на гостовањима. Међутим, у сваки меч улазимо са жељом да побиједимо - рекао је шеф стручног штаба Мркоњићана Зоран Драгишић.

У петак увече играли су Слога и Подриње. 

Пролетер

Екипа Пролетера на "Радолинки" ће угостити Модрича Максиму.

- Дочекујемо одличну екипу Модриче која има шампионске амбиције, али ми вјерујемо у своје могућности. Морамо да будемо стрпљиви, не смијемо срљати, јер би нас то могло коштати. Друга побједа на старту била би идеалан старт првенства, али у овој утакмици били бисмо задовољни и ремијем - рекао је шеф стручног штаба Теслићана Зоран Дујаковић.

Парови и судије

У суботу од 17 часова играју: Вишеград: Дрина ХЕ - Рудар (У), суди Оливер Остојић (Бијељина), Лакташи: Лакташи - Радник, Душко Јошкић (Приједор), Нова Вес: Црвена земља - Младост, Горан Лакић (Брчко), Теслић: Пролетер - Модрича Максима, Срђан Лубура (Источно Сарајево), у 20: Фоча: Сутјеска - Дрина (З), Бојан Максимовић (Модрича), недјеља од 17: Мркоњић Град: Слобода - Слобода (НГ), Милош Гиговић (Градишка), у петак су играли Добој: Слога - Подриње.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.