Прва фудбалска лига РС: Хет-трик Владе Ивановића

Драго Гајић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Прва фудбалска лига РС: Хет-трик Владе Ивановића

Зворник - Фудбалери Дрине остварили су убједљиву побједу резултатом 4:0 против Козаре, а на овом сусрету блистао је Владо Ивановић који је постигао три гола.

У дербију деветог кола Прве лиге Републике Српске Зворничани су одиграли још једну добру партију, остварили и седму побједу те одмакли пратиоцима на шест бодова. Са овом предношћу изабраници тренера Драгана Мићића стекли су велику предност и имају прилику да освоје титулу јесењег шампиона.

Ипак, почетак утакмице није слутио да ће домаћин остварити високу побједу. У осмом минуту Бранко Ојданић био је у прилици, али са пет метара није успио да погоди мрежу пошто је лоше захватио лопту. Исти играч имао је прилику у 17. минуту послије грешке Славише Радовића, а Владо Ивановић спасио је погодак. Само минут касније погријешио је Ивановић, али је лопта послије шута Милоша Срндовића отишла поред гола.

Дрину је у вођство довео Бојан Стевановић у 30. минуту послије корнера који је извео Иван Лазаревић, а Стевановић је главом лопту спровео у мрежу младог Дарија Борковића. На крају првог полувремена голман Дрине Горан Максимовић у два наврата спријечио је госте да дођу до поготка. Најприје је зауставио покушај Дејана Којића, а онда и Златана Боснића.

Свој први погодак у овом сусрету Ивановић је постигао у 55. минуту послије слободног ударца Лазаревића. На 3:0 Ивановић је повисио у 77. минуту, такође послије слободног ударца Лазаревића. Десет минута касније Ивановић је искористио центаршут Александра Васића и својим трећим голом поставио коначан резултат утакмице.

Кормилар домаћег тима Драган Мићић био је поносан на своје фудбалере који су остварили велику побједу над увијек незгодном Козаром и остали једна непоражена екипа у досадашњем дијелу првенства.

- Била је ово веома квалитетна утакмица у којој смо ми више показали и на крају заслужено славили. Можда смо на почетку били мало у грчу јер смо респектовали екипу Козаре која има добре играче. Међутим, у другом полувремену смо добро заиграли и остварили убједљиву побједу. Похвале иду цијелом тиму који је одлично одиграо и сви су били на висини задатка. У наредном колу играмо дерби у Гацку против екипе Младости у којем ћемо настојати да останемо непоражени - истакао је Мићић.

Тренер Козаре Игор Јанковић није био много разочаран поразом на гостовању у Зворнику, а у овом сусрету није могао да рачуна на четворицу фудбалера.

- Прво полувријеме добро смо отворили и имали три или четири стоодстотне шансе које нажалост нисмо искористили. При крају првог дијела игре наш играч добио је црвени картон из сумњиве ситуације и то је дестабилизовало нашу игру. Екипа је тада пала што је домаћин искористио и постигао четири гола за побједу. Шта се може, живот иде даље и ми што прије морамо да заборавимо на овај пораз и окренемо се сусрету десетог кола и утакмици са Пролетером којег дочекујемо на домаћем терену гдје ћемо морати да остваримо побједу - изјавио је Јанковић.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.