Прва фудбалска лига РС, 17. коло: Лидер тријумфално прошао Бијељином

Игор Станишић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Прва фудбалска лига РС, 17. коло: Лидер тријумфално прошао Бијељином

БИЈЕЉИНA - Фудбалери Козаре наставили су са одличним издањима у прољећном дијелу шампионата Републике Српске, те су у дербију 17. кола савладали Радник на гостовању резултатом 1:0.

Тренутак одлуке десио се у 87. минуту меча. Немања Станчић упослио је Марка Мазалицу који му је вратио лопту, а Станчић је са дванаест метара приземним ударцем матирао голмана Радника Игора Саба. Губитком бодова од директног конкурента Бијељинци сада имају седам бодова заостатка у односу на лидера, па је све извјесније да ће сан о пласману у Премијер лигу БиХ на који је типовала управа Радника бити све теже остварив. Радник је до вођства могао да дође у другом минуту да је на центаршут Филипа Вујића са десне стране боље реаговао Бразилац Жуниор Соуто, који је главом из непосредне близине шутирао, али голман Градишчана Далибор Козић одлично је реаговао и уз помоћ пречке отклонио опасност од свог гола.

Домаћи су имали прилику да поведу у 29. минуту, али је шут Станка Остојића са бијеле тачке одбранио голман гостију Далибор Козић. Пеналу је претходио прекршај Славише Ковачевића над Винком Ђурићем. Козара је запријетила први пут у 40. минуту, када је на одличан центаршут са десне стране реаговао Миодраг Гиговић који је лопту главом послао поред гола домаћих. У другом полувремену десио се осјетан пад у игри Радника, што гости вјешто користе и полако преузимају теренску иницијативу. У 78. минуту непажњу одбране домаћих не користи Миљан Бајић те његов ударац са ивице казненог простора по средини гола завршава у гол ауту.

Тренер Радника Никола Бала сматра да још увијек није све изгубљено у борби за пласман у Премијер лигу.

- У првом полувремену били смо квалитетнија екипа од Козаре, створили смо неколико прилика из којих смо могли постићи погодак, имали смо једанаестерац који нисмо искористили, а касније је утакмица добила неки свој други ток. У другом полувремену нисмо били на нивоу, фудбалери Козаре су нас надтрчали. Послије овог пораза далеко смо од циља који смо зацртали, али има још до краја првенства, ништа још није изгубљено. Овом приликом честитао бих Козари на побједи, фер и коректној игри - изјавио је Бала.

Стратег Козаре Винко Мариновић био је задовољан игром и побједом своје екипе.

- Успјели смо да остваримо изузетну побједу против директног конкурента у борби за наслов првака Републике Српске. Овом побједом успјели смо да се одвојимо на седам бодова предности у односу на нашег директног конкурента. Првенство још није готово, бодовна предност у односу на Радник је велика, али на нама је да то сада паметно одржимо. Моји момци су одиграли фантастично, тражили смо своју прилику и она нам се указала у финишу сусрета те смо је реализовали. Велики утисак на моје играче оставила је одбрана једанаестерца Далибора Козића која нам је дала додатни мотив у даљем току утакмице - истакао је Мариновић. 

Резултати

У 17. колу Прве фудбалске лиге Републике Српске постигнути су сљедећи резултати:

БСК - Слобода (НГ) 2:1

Дрина ХЕ - Слога 0:1

Фамос - Сутјеска 1:0

Лакташи - Пролетер 1:0

Младост - Подриње 2:1

Радник - Козара 0:1

Слобода (МГ) - Модрича М. 0:1

Табела

1. Козара             17     12     1      4      25:9 37

2. Радник             17     9      3      5      29:12 30

3. Модрича М.     17     8      2      7      26:18 26

4. Пролетер        17     8      2      7      22:18 26

5. Слога                17     7      5      5      24:27 26

6. Слобода (НГ) 17     7      4      6      26:21 25

7. Младост           17     8      1      8      19:25 25

8. Подриње        17     7      3      7      26:19 24

9. Сутјеска           17     6      5      6      17:16 23

10. Лакташи       17     6      5      6      15:21 23

11. Дрина ХЕ     17     6      3      8      17:24 21

12. Фамос           17     5      2      10     16:28 17

13. БСК               17     4      5      8      11:28 17

14. Слобода (МГ)     17     4      3      10     17:24 15

Парови

У сљедећем колу, које је на распореду сљедећег викенда, састају се:

ГРAДИШКA: Козара - БСК

МОДРИЧA: Модрича Максима - Радник

ЈAЊA: Подриње - Фамос

ТЕСЛИЋ: Пролетер - Младост

НОВИ ГРAД: Слобода - Лакташи

ДОБОЈ: Слога - Слобода (МГ)

ФОЧA: Сутјеска - Дрина ХЕ 

 *****************************

РAДНИК    0 (0)

КОЗAРA    1 (0)

Стријелац: 0:1 Станчић у 87. минуту.

Стадион: Градски у Бијељини.

Гледалаца: 500.

Судија: Драган Мејакић (Бањалука) 8.

Жути картони: Сабо, Остојић, Бојић, Јовановић (Радник), Ковачевић, Јандрић (Козара).

Играч утакмице: Немања Станчић (Козара) 8.

РAДНИК: Сабо 6, Крсмановић 6,5, Јовановић 6,5, Јевтић - (од 17. минута Лазић 5, од 62. минута Павић 6), Сапањош 6,5, Драшковић 6, Остојић 5,5, Соуто 6, Ђурић 7, Вујић 6, Бојић 6 (од 71. минута Васић -). Тренер: Никола Бала.

КОЗAРA: Козић 7,5, Бајић 6,5, Ковачевић 7, Гиговић 7, Петровић 7, Јандрић 6,5, Гњатић 6,5, Студен 7 (од 85. минута Пилиповић -), Топић 5,5 (од 56. минута Малбашић 6,5), Којић 6 (од 62. минута Станчић 8), Мазалица 7,5. Тренер: Винко Мариновић.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.