Прва фудбалска лига РС, 16. коло: Порази Леотара и Рудар Приједора

Бањалука - Фудбалери Рудар Приједора и Леотара доживјели су поразе у мечевима 16. кола Прве лиге Републике Српске, тако да ће Козара у сриједу имати прилику да им побјегне на три бода.

Наиме, Градишчани јуче нису играли свој сусрет против Дрине ХЕ у Вишеграду (1. април, 14.30 часова) јер им велики број играча има обавезе у младим селекцијама Републике Српске и БиХ. Приједорчани су поражени у дербију кола на гостовању код Крупе, која је славила са 2:1. Тако се дебитант у прволигашком каравану приближио водећој тројци и има само три бода мање у односу на њих. Иако су "рудари" повели голом Синише Радоје, домаћи су успјели да преокрену вођство гостију и упишу осму побједу сезоне. Ни Требињци нису били боље среће на гостовању у Новом Граду иако су изједначили у 45. минуту голом Предрага Шешеља, након што је Слобода повела у 32. минуту посредством Љубана Антонића. Да три бода остану на "Млаквама" побринуо се Александар Војиновић поготком у 65. минуту.

На утакмици у Доњем Шепку између Напретка и Слободе из Мркоњић Града све је ријешено у првом минуту када је Александар Стојановић савладао Радована Илића. На крају се испоставило да је то једини гол на утакмици који је домаћину донио бодове неопходне у борби за опстанак. Важну побједу остарио је и "фењераш" Пролетер који је био успјешан на гостовању у Јањи код Подриња. Теслићани су губили од 64. минута када је прецизан са бијеле тачке био Филип Костић, да би Александар Кондић донио изједначење пет минута касније, а тотални преокрет и велико славље гостима Владимир Марковић голом у 88. минуту.

У  17. колу идућег викенда састају се: Леотар - Слобода (МГ), Козара - Власеница, Младост - Подриње, Крупа - Напредак, Сутјеска - Слобода (НГ), Пролетер - Дрина ХЕ, Рудар Приједор - Текстилац.