Прекинут меч у Трну у оквиру Друге лиге РС, група запад: Фудбалери Слоге напали судију

Д. Пашагић, Б. Радуловић

Бањалука - Дуел двије Слоге, трнске и србачке у 25. колу Друге фудбалске лиге Републике Српске, група запад завршен је прекидом у 82. минуту.

До тог тренутка играчи из Српца имали су предност од 1:0 голом Срђана Глишића у 56. минуту. Тада су послије гужве домаћи играчи опколили и физички насрнули на главног арбитра Луку Билбију из Приједора, што је био довољан повод за прекид утакмице. За неколико играча домаћег тима сезона је, због казни које их очекују, вјероватно већ завршена, а овај сусрет биће регистрован службеним резултатом, 3:0 у корист изабраника Зорана Кресојевића.

Лидер Слога из Добоја наставила је са серијом убједљивих побједа, а овог пута савладали су "фењераша" Жупу из Милосаваца, послије неочекивано јаког отпора са 3:0. У 49. минуту шут играча домаћих Данијела Вуковића са бијеле тачке завршио је промашајем, али је код одлуке арбитра о најстрожој казни претјерано бурно реаговао гостујући играч Ђорђе Михајловић, који је морао на "хлађење". Добојлијама је требало само седам минута, у периоду од 59. до 66. минута, да постигну три гола, обезбиједе побједу и тако сачувају три бода предности у односу на најближег пратиоца Омарску, која је на гостовању у Петрову савладала Озрен са 3:1.

У групи исток водећи Напредак из Доњег Шепка је савладао Јединство из Бродца са 5:2 и сада има четири бода предности и меч више у односу на најближег пратиоца Подриње из Јање, које је на гостовању код Илићке 01 у Брчком играло неријешено, 1:1.

Парови 26. кола које се игра у суботу и недјељу, 7. и 8. маја: група запад: ДОБОЈ: Жељезничар - Лакташи, МОДРИЧА: Модрича Максима - Лијешће, ДОЊА СЛАТИНА: Младост - Слога (Д), МИЛОСАВЦИ: Жупа - Слога (Т), СРБАЦ: Слога - Јединство (Ж), БАЊАЛУКА: БСК - Љубић, КОЗАРСКА ДУБИЦА: Борац - Озрен, ОМАРСКА: Омарска - Пролетер (Т), група исток: УГЉЕВИК: Рудар - Локомотива, СОКОЛАЦ: Гласинац 2011, Илићка 01, ЈАЊА: Подриње - Раднички (К), ГАЦКО: Младост - Напредак, БРОДАЦ: Јединство - Слога Јунајтед, РОГАТИЦА: Младост - Пролетер (Д), БРЧКО: Јединство - Фамос, Младост (БС) слободна.