Пра­зник ко­шар­ке у Фо­чи

Ми­лан Зубовић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Пра­зник ко­шар­ке у Фо­чи

ФО­ЧA - Ко­шар­ка­шка ре­пре­зен­та­ци­ја Ли­ге Срби­је ос­тва­ри­ла је по­бје­ду над ре­пре­зен­та­ци­јом Ре­пу­бли­ке Српске ре­зул­та­том 77:70 на тра­ди­ци­онал­ној ма­ни­фес­та­ци­ји "Ко­шар­ка­шки са­бор", ко­ја је ове го­ди­не одржа­на у Фо­чи.

У пре­пу­ној спор­тској дво­ра­ни до­ма­ћи­ни, селекција Српске, боље су по­че­ли меч и има­ли пре­дност на по­лу­вре­ме­ну од де­вет по­ена, да би у тре­ћој чет­врти­ни до­шло до па­да у игри иза­бра­ни­ка Дра­ге Ка­ра­ли­ћа, ко­ји су гос­ти из Срби­је умје­ли зна­ла­чки да ис­ко­рис­те и на кра­ју до­ђу до три­јум­фа. Ко­шар­ка­шки са­вез и ове го­ди­не је про­гла­сио нај­боље по­је­дин­це за про­те­клу го­ди­ну. У кон­ку­рен­ци­ји ко­шар­ка­ша ти­ту­лом нај­бољег оки­тио се играч Мла­дос­ти из Мркоњић Гра­да Срђан Бла­ну­ша, док је код да­ма за нај­бољу про­гла­ше­на чла­ни­ца Мла­дог Кра­ји­шни­ка Ми­ли­ца Де­ура.

- Ма­ло сам изне­на­ђен и по­час­тво­ван овим при­знањем ко­је ми је до­ди­је­лио Ко­шар­ка­шки са­вез Ре­пу­бли­ке Српске и за­хваљујем на то­ме. Што се ти­че са­ме ута­кми­це, она је би­ла ре­ви­јал­ног ка­ра­кте­ра и ре­зул­тат је био у дру­гом пла­ну. Оно што мо­рам да по­хва­лим јес­те атмо­сфе­ра ко­ја је вла­да­ла у дво­ра­ни и на­ви­јање фо­чан­ске пу­бли­ке ко­ја нас је бо­дри­ла, као и организацију, ко­ја је би­ла на врхун­ском ни­воу - ис­та­као је Бла­ну­ша.

Мла­да Бањолу­чан­ка Ми­ли­ца Де­ура би­ла је оду­шевљена при­знањем ко­је је до­би­ла као нај­боља ко­шар­ка­ши­ца.

- Ово је ствар­но ве­ли­ко при­знање за ме­не и ује­дно пред­ставља ве­ли­ку част и за­до­вољство. По­ма­ло сам изне­на­ђе­на, али с дру­ге стра­не ми­слим да сам и за­слу­жи­ла на осно­ву сво­јих пар­ти­ја у го­ди­ни на изма­ку у дре­су Мла­дог Кра­ји­шни­ка - на­гла­си­ла је Де­ура.

По­ред ре­ви­јал­не ута­кми­це, одржа­но је и та­кми­чење у шу­ти­рању трој­ки и за­ку­ца­вању. Епи­тет нај­бољег трој­ка­ша по­нио је играч Ра­дни­ка из Би­јељине Го­ран Ко­ва­че­вић, док је у за­ку­ца­вању по­би­је­дио Мар­ко Пу­жић из кру­ше­ва­чког На­прет­ка.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.