Прашка “Славија” и “Јанг Бојс” шокирали “Лестер” и “Бајер”, прошли и Загрепчани

Срна

БИЈЕЉИНА - Након што је одиграно осам утакмица у вечерашњем термину, познати су сви учесници осмине финала Лиге Европе за ову сезону.

Послије “Молдеове” елиминације “Хофенхајма”, “Славија” из Прага је избацила “Лестер Сити”, а “Јанг Бојс” екипу “Бајера” из Леверкузена.

“Славија” је славила у Енглеској против “Лестера”, головима Провода и Симе у другом полувремену, а на исти начин, головима у другом дијелу утакмице, швајцарски “Јанг Бојс” је елиминисао “фармацеуте” из Леверкузена.

“Рома” и “Манчестер Јунајтед”, према очекивањима, рутински су прошли даље, након сигурних тријумфа у гостима, у првим утакмицама против “Спортинг Браге” и “Реал Сосиједада”.

Загребачки “Динамо” је, не само одбранио предност из Русије против “Краснодара”, већ ју је и увећао на Максимиру.

Кијевски “Динамо” је голом Бујалског у 83. минуту, успио да дође до драгоцјеног и минималног тријумфа у Брижу, док је ПСВ Ајндховен помало и трагично елиминисан, јер је већ у првих 45 минута надокнадио два гола заостатка против “Олимпијакоса”, јурили су трећи погодак, који би их одвео даље, међутим десило се супротно.

Грчки тим је преко Коке дошао до злата вриједног гола у 88. минуту, самим тим су и прошли у наредну рунду.

Резултати шеснаестина финала Лиге Европе: “Тотенхем” - “Волфзбергер” 4:0 /први меч 4:1/, “Ајакс” - “Лил” 2:1 /2:1/, “Арсенал” - “Бенфика” 3:2 /1:1/, “Хофенхајм” - “Молде” 0:2 /3:3/, “Наполи” - “Гранада” 2:1 /0:2/, “Глазгов Ренџерс” - “Антверпен” 5:2 /4:3/, “Шахтјор Доњецк” - “Макаби Тел Авив” 1:0 /2:0/, “Виљареал” - “Ред Бул Салцбург” 2:1 /2:0/, “Милан” - “Црвена звезда” 1:1 /први меч 2:2/, “Рома” - “Спортинг Брага” 3:1 /2:0/, “Бајер” Леверкузен - “Јанг Бојс” 0:2 /3:4/, “Бриж” - “Динамо” Кијев 0:1 /1:1/, “Динамо” Загреб - “Краснодар” 1:0 /3:2/, “Лестер Сити” - “Славија” Праг 0:2 /0:0/, “Манчестер Јунајтед” - “Реал Сосиједад” 0:0 /4:0/, ПСВ Ајндховен - “Олимпијакос” 2:1 /2:4/.