Фото: Повратак ватерпола у град на Врбасу
Бањалука - Послије 27 година ватерполо се вратио у Бањалуку. У првом званичном мечу ватерполисти Бањалуке освојили су бод јер су одиграли неријешено (11:11) са Валисом 93 из Ваљева у утакмици другог кола Прве Б лиге Србије.
Навијачи су испунили трибине на Градском олимпијском базену и давали додатни мотив домаћим играчима, који су послије уводног испитивања снага заиграли одлично и у једном моменту дошли до четири гола предности. Играли су Бањалучани као у трансу и тада се чинило да би могли до историјске побједе над фаворизованим ривалом, али су у посљедњем периоду Ваљевци убацили у брзину више и на крају се докопали једног бода.
- У најави утакмице рекао сам да не очекујемо побједу и да бих био задовољан да одиграмо добро и борбено. Заслужено смо дошли до бода, водили смо током цијеле утакмице, у једном моменту се чинило да можемо до побједе, али не треба бити претенциозан. Задовољан сам ангажманом играча, имамо још много простора за напредак и приказаћемо право лице тек за два мјесеца. Захвалио бих публици која је направила сјајну атмосферу и на тај начин дала вјетар у леђа нашим младим играчима, а надам се да ћемо и у наредним мечевима имати овакву подршку - рекао је тренер Бањалуке Слободан Граховац.
По завршетку меча тренер Валиса 93 Јован Серафимовић имао је притужбе на суђење.
- Критеријум суђења наметнуо је то да нисмо могли да играмо, нису нам дали да приђемо голу, неким одлукама су нас избацили из ритма, што је Бањалука искористила и резултатски се одвојила. У завршници је до изражаја дошла наша физичка припремљеност, па смо успјели да дођемо до бода - рекао је Серафимовић.
У трећем колу идућег викенда састају се: Сингидунум - Партизан 2, Дорћол - Бечеј, Расина - Бањалука, Валис 93 - Валис.
1. Нови Београд 1 1 0 0 15:12 3
2. Бањалука 2 0 1 1 23:26 1
3. Валис 93 2 1 1 0 17:16 4
4. Партизан 2 2 1 0 1 16:16 3
5. Расина 2 0 1 1 19:20 1
6. Бечеј 2 0 1 1 16:21 1
7. Сингидунум 2 2 0 0 28:13 6
8. Дорћол 1 0 0 1 6:16 0
9. Валис 0 0 0 0 0:0 0
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.