Фото: Подневно окупљање
ИСТОЧНО СAРAЈЕВО - Иако је било планирано да припреме Славије почну у понедјељак, 23. јуна, у клубу су одлучили да играчима дају још два дана одмора, па је прозивка заказана за данас у подне.
Потпуно је јасно да ће прозивку извршити Зоран Ербез, који је прилику добио послије изненадног одласка Душана Јеврића средином прољећне сезоне и указано повјерење оправдао.
- Сви су добили програм рада и надам се да су га се придржавали. У супротном, чека их жесток рад на старту, па и неизбјежне казне ако дођу с вишком килограма и слабом физичком спремом - рекао Ербез уочи данашње прозивке.
Прије поласка на одмор готово сви играчи имали су појединачне разговоре са шефом стручног штаба и предсједником клуба Драганом Кулином. Није тајна да су многи играчи Славије на удару клубова Премијер лиге. За сада су најближи одласку голгетер Дарко Спалевић, Милан Муминовић, Властимир Јовановић, Aлександар Косорић, капитен Бојан Регоје, док је готово извјесно да ће то учинити и Иван Јешић и Стефан Гаварић.
- Наша је жеља да задржимо постојећи кадар и не одричемо се садашњих фудбалера. Видјећемо њихове планове, мада их већ знам, али покушаћемо да их уклопимо у планове клуба. Истина је да су неки на мети других клубова, али нема одласка без обештећења. Рачунамо на њих. Спалевић, Јовановић и Косорић имају важеће уговоре и зна се како могу да оду. Још је, ипак, рано да причамо о свему јер прелазни рок почиње 1. јула - каже Кулина.
О појачањима до сада није било ријечи у Славији. Извјесно је да ће клуб моћи да рачуна на Грузијца Левана Куталију, који је стигао пред крај шампионата и одиграо већ два меча. Он ће се прикључити припремама за три дана, закасниће уз одобрење клуба због породичних проблема. За сада је сигурно да ће на прозивци бити и двојица младих и перспективних играча из Бразила, Марио Лубарда и Велингтон.
- Рођен сам у Рио де Жанеиру, али вучем коријене из Српске, отац ми је из Пала, а мајка Бразилка. Прошли смо омладинску школу Палмеираса и желимо да се окушамо у Европи - каже Марио Лубарда.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.