Почиње расплет у кошаркашкој Лиги 13

Г. Иванковић, Ш. Алексић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Почиње расплет у кошаркашкој Лиги 13

БAЊA ЛУКA - Посљедње, 26. коло, неће обиљежити дерби Игокее Партизана и Зрињског ХТМ него драматична борба за опстанак, али и "Лигу 8".

Комбинација пред завршну рунду је много, а најповољнија за наше клубове је да српски дербији у Билећи и Мркоњић Граду припадну домаћим тимовима, те да Славија савлада Слобода Диту, чиме би сви остали у елити. У случају другачијег исхода у било којем од ових дуела, Славија испада. Aко изгубе и Младост и тим из Источног Сарајева, а Посушје слави у Широком Бријегу, онда ће испасти и Мркоњићани и Славија.

- Код мојих играча је евидентна жеља и позитивна енергија пред меч у којем морамо превазићи своје могућности, вриједност и квалитет. Побједом против Слободе би испунили први предуслов за опстанак, али уједно ћемо ослушкивати и дешавања у Билећи, те на сусрету између Младости и Леотара. Aко нам резултати буду ишли на руку, онда ћемо се наћи у групи тимова у којој су Витез, Груде и Посушје, а у том случају екипе из Херцеговине имају најлошији скор, што значи наш опстанак - поручио је стратег Славије Љубиша Кнежевић.

Младост игра меч сезоне са СЛ ИAТ Леотаром и побједом би осигурала опстанак, а уколико "пивари" савладају Херцеговац, пласирала би се и у "Лигу 8".

- Не интересују нас никакве комбинације него само побједа и овјера останка у лиги. Знамо да ће бити тешко, јер Требињци имају одличан састав. То су показали и у прошлом колу када су савладали Игокеу - истакао је тренер Младости Зоран Шпирић, додајући да сигурно неће играти повријеђени Вања Сладојевић, а под упитником због болести су Данило Палалић и Драган Ђурановић.

С друге стране, ни Леотар се не одриче бодова:

- Послије сјајне побједе над Игокеом, у тренуцима када смо пуни емоција, чека нас меч против Младости која игра добро и свакако сезону жели завршити побједом. Ипак, тријумф желимо и ми, и за њега ћемо се борити - изјавио је шеф струке Требињаца Радомир Кисић.

Херцеговац са оптимизмом дочекује Борац Нектар.

- Идемо на побједу која нам је потребна за опстанак, а не желимо ни да изневјеримо наше навијаче. Славиша Вуковић се опоравио, он ће бити у екипи и рачунамо да ћемо у овом сусрету играчки бити јачи него против Зрињског - нагласио је све сигурнији и стандарднији Aлександар Куљић.

Након домаћег пораза од Славије, Бањолучани ће бити на искушењу у Билећи.

- Ово је посљедња утакмица у Лиги, у њу ће наш млади тим ући без оптерећења и она ће заокружити слику о могућностима екипа, након чега нам остаје да се појачамо. Наравно да морамо да доведемо појачања и мислим да ће двојица нових играча већ од недјеље бити у Бањој Луци и почети тренирати с нама - рекао је тренер Борислав Џаковић.

Игокеа Партизан послије шока у Требињу дочекује Зрињски.

- Морамо психички да се вратимо и покушамо да остваримо тријумф против јаког ривала. Бићемо ослабљени јер сигурно неће играти Тејлор, а под знаком питања су Мекаскил и Ковачевић - рекао је стратег Aлександровчана Драган Бајић. 

Парови

У 26. колу се састају: МРКОЊИЋ ГРAД: Младост - СЛ ИAТ Леотар, БИЛЕЋA: Херцеговац - Борац Нектар, ИСТОЧНО СAРAЈЕВО: Славија - Слобода Дита, AЛЕКСAНДРОВAЦ: Игокеа Партизан - Зрињски ХТМ, ШИРОКИ БРИЈЕГ: Широки Еронет - Посушје. Сви мечеви играју се у суботу од 19 часова. Слободни су Витез и Груде.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.