Откази Мејсу и Фрејзеру, Гордић стигао у Игокеу

Милан Зубови
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Откази Мејсу и Фрејзеру, Гордић стигао у Игокеу

Бањалука - Управа Кошаркашког клуба Игокеа раскинула је уговоре са двојицом играча Американцем Кедриком Мејсом и Канађанином Мајклом Фрејзером, док је тим појачао доскорашњи бек Партизана Немања Гордић.

Послије пораза од Црвене звезде на свом терену тренер Драган Бајић најавио је промјене у тиму, што се у петак и десило.

- Мејс и Фрејзер су доведени да би били појачања, међутим, њихов допринос нашој игри није био на очекиваном нивоу и зна се да у таквим ситуацијама испаштају они најплаћенији. Њих двојица су добро радили у припремном периоду, а такмичарски мечеви су показали нешто друго - изјавио је Бајић.

Плејмејкер Немања Гордић напустио је Партизан по окончању прошле сезоне и није пронашао клуб током љета, а био је члан репрезентације БиХ на Европском првенству у Словенији. Право наступа за Александровчане имаће већ у трећем колу на гостовању код Мега Визуре и првом колу Еврокупа, а потписао је уговор на једну сезону.

- Гордић је радио индивидуално током паузе, али ће му требати времена да се уклопи у наш систем игре и уђе у такмичарски ритам. Он ће се у суботу придружити нама на тренингу и играће против Мега Визуре у недјељу - истакао је Бајић.

Одласком Фрејзера остало је једно упражњено мјесто под кошем, а Бајић је рекао да не жури са довођењем замјене.

- Видјећемо, јер не одлучујем сам о томе. Ту су Урош Николић и Душко Бунић, мада је евидентно да ће нам због наступа на два фронта требати још један играч на позицији пет. Хоћемо ли уопште некога довести не зависи само од мене - казао је Бајић.

Актуелни шампион БиХ гостоваће Мега Визури у Смедереву, а њихов домаћин такође има два пораза у прва два кола.

- Изгубили смо двије утакмице од далеко квалитетнијих противника и било је евидентно да нисмо играли онако како смо то жељели. Мораћемо одиграти добру утакмицу да бисмо дошли до побједе, а Мега има млад тим који је веома талентован и физички доста јак. Ту се истичу Василије Мицић, Немања Дангубић, Немања Крстић као и искусни Ратко Варда и на њих ће се морати обратити посебна пажња - истакао је Бајић.

Предсједник Игокее Борис Спасојевић истакао је да порази нису утицали на раскиде уговора већ игра појединаца.

- Порази од Партизана и Црвене звезде нису трагични, а проблем је била наша игра која није била на очекиваном нивоу. Појединци нису испунили очекивања и промјене су биле неопходне тако да само раскинули уговоре са Мејсом и Фрејзером - казао је Спасојевић.

Послије сусрета у Смедереву играчи и стручни штаб неће се враћати у Републику Српску већ ће у уторак авионом кренути у Измир на сусрет првог кола Еврокупа против Пинар Каршијаке који се игра 16. октобра од 19 часова.

Вестерман MVP

Кошаркаш Партизана Лео Вестерман најкориснији је играч другог кола АБА лиге пошто је на сусрету са Мега Визуром прикупио 31 индексни поен. Вестерман је забиљежио 23 поена уз шут 4-4 за два и 4-5 за три, седам асистенција и три скока. Поред Француза у најбољу петорку кола по учинку пласирали су се и Вили Ворен (Солнок), Муптау Јару (Раднички), Марко Мариновић (Раднички) и Немања Радовић (Мега Визура).

Парови

У трећем колу састају се, субота: Задар - Цедевита (17 часова), Крка - Партизан (19), МЗТ - Будућност (19), Црвена звезда - Раднички (21). Недјеља: Широки - Олимпија (17), Мега Визура - Игокеа (19), Цибона - Солнок (19).

 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.