Фото: Орлови надлијећу Скандинавију
БЕОГРАД - Чланови рукометне репрезентације Србије одржали су посљедњу конференцију за новинаре прије данашњег поласка за Шведску на Свјетско првенство које ће бити одиграно од 13. до 30. јануара.
"Орлови" су били у ведрој атмосфери, упркос напорним тренинзима. Кажу да су сви нервозни зато што једва чекају да почне такмичење у Шведској и тврде да добро раде.
Пивотмен Растко Стојковић позитивно је изненађен и охрабрен што су дворане гдје су играли посљедње припремне утакмице биле пуне.
- Сувише смо уморни, све ово је узело данак радостима. Чекамо да се одморимо два-три дана пред пут, па ћемо онда видети како иде то весеље или када се вратимо, још боље - додао је 29-годишњи рукометаш пољског шампиона Виве Тарги Килцеа, чији дјед је рођени брат легендарног глумца Данила Бате Стојковића.
Србија ће се такмичити у групи Ц заједно са Данском, Аустралијом, Румунијом, Алжиром и Хрватском. Жарко Шешум вјерује да "орлови" могу да се пласирају у други круг, али инсистира на томе да не треба да буде притиска и еуфорије.
- Спортисти теже да се изолују, али то је тешко, свима нам је у глави Светско првенство, група, тренинзи, како и шта можемо да унапредимо. Треба да се сконцентришемо на колективну игру, јер заједно смо јачи - рекао је 25-годишњи српски бек.
Иван Никчевић је казао да се у рукометној репрезентацији највише прича о првом ривалу - Алжиру, са којим ће "орлови" играти већ у четвртак.
- Јако је важно да отворимо првенство како треба. Наравно да су нам у мислима и утакмице са Данцима, Хрватима и Румунима, али знамо да прво морамо да одрадимо посао како треба против Алжира и Аустралије - изјавио је 30-годишњи Никшићанин.
Десно крило Србије Рајко Продановић не плаши се притиска и не смета му што ће бити једини играч на овој позицији у тиму селектора Веселина Вуковића.
- Урадили смо много, нисмо били комплетни од почетка. Тек неких десетак дана смо сви заједно, али то нас пуно не ремети. Мало смо уморни од напора, али ово је репрезентација и сваки појединац мора да пружи максимум - казао је Продановић.
Репрезентативац Србије Младен Бојиновић, који је због повреде
пропустио тренинге на припремама, нагласио је да су играчи спремни да дају све од себе.
- Хрватска и Данска су велики фаворити. Данска има традицију и школу рукомета, док је Хрватска у врху већ десет година и са истом екипом осваја медаље. Меч са Хрватском као и раније ће вероватно бити под "великим набојем", али већина играча већ је одиграла много таквих утакмица - казао је популарни Дуги.
Први меч на СП Србија ће одиграти 14. јануара против Алжира (20.45 часова) у оквиру групе Ц, а потом слиједе дуели: 16. јануар: Аустралија - Србија (18), 17. јануар: Данска - Србија (20.15), 19. јануар: Србија - Хрватска (18), 20. јануар: Србија - Румунија (20.30).
Некадашњи играч Партизана, сада рукометаш Кретеја Урош Митровић је посљедњи "отписани" са списка Веселина Вуковића. Овај средњи бек је отпао у конкуренцији Жарка Шешума, Немање Прибака и Ненада Вучковића.
Остаје још дилема око Младена Бојиновића. Капитен се опоравља, има времена до четвртка, данас ће радити тест оптерећења кољена, како сада ствари стоје биће у авиону за Шведску. Урош Виловски који се повриједио против Аустрије, ће ипак бити спреман за Свјетско првенство.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.