Оптужбе на рачун турнира ОРКА Бањалука 2019.: Брукање без судија и љекарске службе

Синиша Котараш
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Оптужбе на рачун турнира ОРКА Бањалука 2019.: Брукање без судија и љекарске службе

Бањалука - Челници РК Борац м:тел и ЖРК Борац огласили су се јавним саопштењима у којима упозоравају на низ пропуста и некоректних поступака организатора Међународног турнира за млађе категорије, ОРКА Бањалука 2019.

Из ова два клуба истичу да су добили велики број позива и притужби учесника турнира да на њему није било довољно судија и записничара, што директно утиче на техничке услове одигравања утакмица. На крају, највећи проблем је што на турниру није било дежурног љекара као ни Службе хитне помоћи.

- Оно што нас је понукало да се огласимо јесу многобројни позиви рукометних радника из БиХ, Хрватске, Словеније и Македоније који су добили обавијест да ће на овом турниру учествовати и селекције Борца, мушког и женског, у више узрасних категорија. Међутим, када су дошли видјели су да пола од оног што им је најављено није испуњено. Није се знао тачан распоред и број учесника, а на турниру нису судиле судије из савеза, већ само Жељко Јошић и неколико дјечака који су били играчи на турниру. Оно што је најгоре, то је да у та три турнирска дана уопште није било Слубе хитне помоћи ни дежурног љекара, већ је ту дужност обављала једна од играчица Омладинца. Да не спомињемо проблеме са неплаћеним рачунима од прошле године за пехаре, смјештај, исхрану у “Аквани” и ко зна шта још - истакао је директор ЖРК Борац Дарко Савић.

Организатор турнира и први човјек ОРК Омладинац Жељко Јошић истиче да су те тврдње неутемељене и да, ако могу, покушају да их докажу!

- Организујемо судије и немамо обавезу да зовемо било кога из савеза. То може да буде и играч који има амбиције да једног дана постане судија и ми смо имали три млада судијске пара. Само у неколико наврата прискочио сам да помогнем у мечевима за које сам сматрао да могу бити нешто тежи. Надаље, није истина да смо навели име Борца на позивницама и званичном плакату турнира. Није тачно ни да није било љекара, а што се тиче осталих тврдњи о неким дуговима, оне су неутемељене. Када поднесу доказе о томе, можемо да разговарамо. Овако, све ми се чини да је по оној старој “напад је најбоља одбрана”. Па њима је најкривље што је турнир одржан и што је све прошло у најбољем реду, а посебно што су сви они који су ове године учествовали потврдили своје учешће и на наредном турниру - нагласио је Јошић.

Репрезентација РС Бањалука

Једна од оптужби на рачун ОРКА је и наступ селекција Рукометног савеза Бањалука, која је формирана без подршке ЖРК и РК Борац.

- Не разумијем зашто се буне када нам није потребна подршка да формирамо било какву селекцију. То што они неће да учествују, што упорно бојкотују овај турнир, то је њихова ствар. Мени, да будем искрен, њихова подршка и није потребна - одговорио је Јошић.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.