Фото: Одиграно претколо Купа БиХ за рукометаше
БРЧКО - Рукометаши добојске Слоге изборили су пласман у сљедећу рунду Купа БиХ. Они су у сриједу увече као гости побиједили домаћу Локомотиву са 30:20 у претколу најмасовнијег такмичења.
У табору брчанског премијерлигаша истичу да је ова утакмица послужила за разигравање екипе и провјеру млађих играча.
- Првенство је за нас приоритет и немамо времена да се разигравамо у утакмицама за бодове јер су мечеви, поготово на домаћем терену, за нас квалификациони. Честитам Добојлијама на проласку даље, а ми смо из овог сусрета извукли поуке - истакао је шеф стручног штаба Локомотиве Никола Марковић, а потом додао:
- За нас је изузетно значајан идући меч код куће против Горажда. Могу да будем задовољан односом рукометаша у куп дуелу са Слогом. Знао сам одређене ствари, а сада сам добио и потврду.
Зоран Докић, шеф стручног штаба рукометаша из Добоја, задовољан је послије тријумфа у Брчком и проласка у сљедећу рунду Купа БиХ.
- Оправдали смо улогу фаворита, моји играчи су показали завидну борбеност и овако треба да играмо на сваком мечу. Однос према игри не може да буде испод оног што смо показали на два првенствена гостовања гдје смо поражени. Овај сусрет нам је добро дошао да размрдамо екипу и вратимо самопоуздање пред сусрет против Извиђача у суботу на нашем терену - истакао је Докић.
Стратег Добојлија казао је да његов тим има и одређене амбиције у најмасовнијем такмичењу:
- Видјећемо ко ће нам бити сљедећи ривал, имамо одређене амбиције и вјерујем да ћемо и у овом такмичењу пружати боље партије у наставку сезоне.
У преостале двије утакмице преткола постигнути су ови резултати: МОСТAР: Зрињски - Челик 26:30, СAРAЈЕВО: Жељезничар - Босна Превент 24:37.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.